Pérez elbukta a Cadillac első F1-es pontját, Alonso elképesztő sorozata viszont tovább él Monacóban
Player
2026-06-08 17:03
A Cadillacnak már majdnem összejött, ami végül Fernando Alonsónak jött össze
A Cadillac elveszítette első Formula–1 -es pontját, miután a tizedik helyen célba érő Sergio Pérezt az Andrea Kimi Antonelli újabb bravúros győzelmét hozó Monacói Nagydíj után tíz másodperces időbüntetéssel sújtották. A mexikói pilóta azért kapta a szankciót, mert a rajtrácson nem a megfelelő pozícióba állt fel az újraindítás előtt, így a leintés utáni eredményhez képest végül a 15. helyre csúszott vissza.
A helyzetet tovább súlyosbítja, hogy Pérez a verseny során már másodszor kapott büntetést ugyanezért a szabálysértésért. Korábban áthajtásos büntetéssel sújtották, mert a rajtnál is rossz helyre állt fel, ráadásul akkor két hellyel előrébb foglalta el a pozícióját annál, mint ahol kellett volna – Gabriel Bortoleto a bokszutcából rajtolt, ez zavarta meg. Pérez sajnálja a büntetést, mert szerinte nem származott előnye az adott helyzetből, a sportfelügyelők szerint viszont Monacóban két helynyi előny különösen sokat számít, ezért indokolt volt a szigorúbb büntetés.
Így áll a vb-pontverseny a pilóták és a konstruktőrök között:
Aktuális eredmények
(Forrás: Racefans.net , fotó: )
Ez is érdekelhet:
Mutatjuk az egyéni és a konstruktőri világbajnoki tabellát.
Andrea Kimi Antonelli újabb győzelme ellenére Toto Wolffnak vegyes érzései vannak a monacói verseny után.
Már a rajtnál elszálltak Max Verstappen győzelmi esélyei a Monacói Nagydíjon.