Siófok után Balatonlellén is korlátozták a közterületi alkoholfogyasztást
Police.hu
2026-06-08 14:23
Június 1-től szigorodtak a szabályok.
Balatonlelle Város Önkormányzatának 9/2026. számú rendelete értelmében, június 1-től új szabályozás lépett hatályba a közterületi alkoholfogyasztás visszaszorítása érdekében. Az intézkedés célja a közrend, és a közbiztonság megőrzése a nyári idegenforgalmi időszakban is.
Éppen ezért a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság is arra kéri a lakosságot és a nyaralókat, hogy tartsák be előírásokat. A kulturált szórakozás és a jogkövető magatartás hozzájárul ahhoz, hogy Balatonlelle továbbra is biztonságos, nyugodt és élhető település maradjon a helyiek, és a pihenni vágyók számára egyaránt.
A rendőrség egyúttal felhívja a figyelmet arra is, hogy a szabályok megszegése esetén hatósági intézkedésre, és szankció alkalmazására kerülhet sor az önkormányzati rendeletben, valamint a szabálysértési törvényben foglaltak szerint.
A hatályos szabályozás alapján tilos szeszes italt fogyasztani:
A tilalom azonban nem érinti:
A szabályok betartása közös érdekünk!
(*Borítóképünk a mesterséges intelligencia felhasználásával készült)