← Vissza

news.bsdnet.hu

Siófok után Balatonlellén is korlátozták a közterületi alkoholfogyasztást

Police.hu 2026-06-08 14:23
Június 1-től szigorodtak a szabályok. Balatonlelle Város Önkormányzatának 9/2026. számú rendelete értelmében, június 1-től új szabályozás lépett hatályba a közterületi alkoholfogyasztás visszaszorítása érdekében. Az intézkedés célja a közrend, és a közbiztonság megőrzése a nyári idegenforgalmi időszakban is. Éppen ezért a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság is arra kéri a lakosságot és a nyaralókat, hogy tartsák be előírásokat. A kulturált szórakozás és a jogkövető magatartás hozzájárul ahhoz, hogy Balatonlelle továbbra is biztonságos, nyugodt és élhető település maradjon a helyiek, és a pihenni vágyók számára egyaránt. A rendőrség egyúttal felhívja a figyelmet arra is, hogy a szabályok megszegése esetén hatósági intézkedésre, és szankció alkalmazására kerülhet sor az önkormányzati rendeletben, valamint a szabálysértési törvényben foglaltak szerint. A hatályos szabályozás alapján tilos szeszes italt fogyasztani: A tilalom azonban nem érinti: A szabályok betartása közös érdekünk! (*Borítóképünk a mesterséges intelligencia felhasználásával készült)
Eredeti cikk megtekintése →