← Vissza

news.bsdnet.hu

Tapolcai trió károsított meg védteleneket

Police.hu 2026-06-09 11:56
A tapolcai nyomozók a Veszprém vármegyei kollégáikkal közösenszámoltak fel egy bűnhálózatot. A rendelkezésre álló adatok szerint a férfiak 2026 tavaszától kezdve - csalárd szándékkal - felkeresték a Tapolca környéki áldozataikat, az idős, beteges személyek bizalmába férkőztek, majd kihasználva őket megszerezték a vagyonukat, értékeiket. Az elkövetők idén tavasszal több sértettől csaltak ki közel kétmillió forintot annak ígéretével, hogy a gépjárművek ügyintézését teljesítik. A bizalmat kiépítve - mindvégig -elhitették a férfiak, hogy további költségek is felmerültek, melyek visszafizetése az autók átadásával történik majd meg. A trió - kiszélesítve az üzletet - kerékpárok értékesítésére is szakosodott, melyben az idősebb elkövető irányító szerepet töltött be, így ejtettek már a balatonalmádi térségben is áldozatokat. Ezúttal nagyértékű biciklik és rollerek elszállítását, majd későbbi értékesítését vállalták. A hitegetés és kifizetés fejében a korábbi 11 után további hét kerékpárt is elvittek a csalók. Az elkövetők gondosan ügyeltek arra, hogy ne tudjanak a nyomukra bukkanni, így hamis elérhetőséget adtak meg a gyanútlan eladónak. Az összesen 15 személy sérelmére elkövetett csalássorozatban több tízmilliós az okozott kár. A Veszprém vármegyei rendőrök összehangolt akcióban elfogták az 57, a 30 és 36 éves tapolcai férfiakat, kihallgatták és - őrizetbe vételük mellett – kezdeményezték letartóztatásukat. Az idősebb elkövető megpróbált - a tetőre menekülve - megszökni a rendőrök elől. A tapolcai lakosok ellen több rendbeli, üzletszerűen elkövetett csalás miatt folyik a nyomozás, melyben egy nagyértékű autót, televíziót is lefoglaltak a nyomozók.
Eredeti cikk megtekintése →