← Vissza

news.bsdnet.hu

Tűzijáték küldte szét egy teherautó platóját, megbénult az autópálya

Vezess 2026-06-09 14:41
Az amerikai függetlenség napja még odébb van, és a szilveszter is, de Tennessee-ben (USA) már most megkapták a maguk tűzijátékát az autósok. Igaz, ennek senki nem örült. 2026.06.09. kedd 15:41 Látványos, de egyben veszélyes jelenet zajlott az amerikai Tennessee államban, Chattanooga közelében, az I–75-ös autópályán. Egy kisteherautó gyulladt ki Ooltewah környékén, a rakomány pedig nagy mennyiségű tűzijáték volt. A tűz következtében a pirotechnikai eszközök működésbe léptek, és minden irányba lőni kezdtek. Az autósok így akaratlanul is egy rögtönzött tűzijáték-show közepébe csöppentek, miközben a hatóságoknak nemcsak a lángokkal, hanem a kiszámíthatatlanul repkedő rakétákkal is számolniuk kellett. A helyszínre a chattanoogai tűzoltók és a rendőrség egységei vonultak ki. A forgalmat mindkét irányban leállították az autópályán, hogy az autósok biztonságos távolságba kerüljenek a lángoló utánfutótól. A tűzoltók sem rohantak fejjel a veszélybe: megvárták, amíg a robbanások és kilövellő tűzijátékok alábbhagynak, csak ezután kezdték meg az oltást. A helyzet szerencsére ijesztőbb volt, mint amennyire tragikus. A hatóságok közlése szerint senki sem sérült meg, még annak a járműnek a sofőrje sem, amelyik a tűzijátékokkal megrakott autót vezette. Ez részben annak is köszönhető, hogy a sofőrnek volt ideje és helye félreállni, majd gyorsan biztonságba húzódni. Az eset különösen aktuális az Egyesült Államokban, ahol július 4-e, a függetlenség napja előtt országszerte megugrik a tűzijátékok iránti kereslet. Arról egyelőre nincs hír, hogy bárki ellen eljárás indult volna, így a történtek jelenleg inkább balesetnek tűnnek. Az viszont biztos, hogy a hétvégi autópályás tűzijátékot azok sem felejtik el egyhamar, akik csak a dugóban ülve nézték végig a rakomány látványos, de nagyon veszélyes pusztulását. Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!
Eredeti cikk megtekintése →