← Vissza

news.bsdnet.hu

Töltéskor ráz a debreceni BMW!

Vezess 2026-06-09 14:52
Ijesztő jelenséget tapasztaltak az új generációs iX3 egyes példányainál. A hibás töltő miatt jelentkező érintésvédelmi probléma mellett a légzsákokkal is gond akadhat. 2026.06.09. kedd 15:52 Ijesztő jelenségre derült fény az új generációs BMW iX3-asok kapcsán. Az érintésvédelmi probléma mellett egy másik hibát is felfedeztek. Az autóipar éveket töltött azzal, hogy megnyugtassa a fogyasztókat: a nagy feszültségű elektromos hálózattal szerelt villanyautók nem fogják őket megrázni. Most pedig mégis: a BMW iX3 néhány példányánál arra figyeltek fel, hogy a váltóáramú fedélzeti töltőn keresztül végzett töltés közben elektromos áram kering a karosszériában. Ez az egészségre ugyan nem veszélyes, de mindenképpen kellemetlen és ijesztő jelenség. A német Szövetségi Gépjármű-közlekedési Hatóság , a KBA információi szerint a hiba szerencsére az egész világon mindössze 145 autót érinthet, és ott sem biztos, hogy mindegyiknél jelentkezik is. A BMW azonban nem kockáztat: az összes, potenciálisan hibás autóban cserélik a vezérlő szoftvert, ami végső soron a galibát okozza. Ezzel párhuzamosan egy másik hibát is felfedeztek a BMW iX3-nál: az oldallégzsákokat rosszul szerelték be, ezért nyitáskor elmozdulhatnak. Ennek hatására vagy nem védenek kellőképpen, vagy kifejezetten sérülést okoznak. Ezt a hibát világszerte 4843 autónál észlelték. A BMW-nek egyik esetben sincs tudomása sérüléstől vagy balesetről. A BMW iX3 alapváltozata minden világpiacra Debrecenben készül, de létezik egy nyújtott tengelytávú variáns is, amit Kínában gyártanak, kizárólag helyi forgalmazásra. Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!
Eredeti cikk megtekintése →