← Vissza

news.bsdnet.hu

Lelőtt a TEK egy idős férfit, aki gázpisztollyal lőtt rá a rendőrökre Monoron

Telex 2026-05-12 11:01
Már csak a te 1%-od hiányzik! Zavart és agresszív viselkedése miatt hívtak rendőrt egy idős férfira Monoron, aki késsel fenyegette a lakásába tartó rendőröket, és gázpisztollyal több lövést is leadott – közölte kedden a Központi Nyomozó Főügyészség. A házhoz a TEK is kivonult, és miután a férfi lövöldözni kezdett, visszalőttek, és halálosan megsebesítették. Hétfőn több monori lakos is bejelentést tett a 72 éves férfi viselkedése miatt. Amikor a rendőrök a helyszínre mentek, késsel fenyegette őket, nem működött együtt velük. Ezután a Terrorelhárítási Központ (TEK) is nagy erőkkel vonult a helyszínre, de a férfi továbbra sem tett eleget a felszólításoknak. Több felszólítás után a férfi kihajolt az ablakon, és egy valódi fegyvernek tűnő gázriasztó pisztollyal két lövést adott le a terrorelhárító egységek irányába. A TEK emberei erre tüzet nyitottak, a felsőtestén meglőtték a férfit, aki a helyszínen meghalt, az azonnal megkezdett egészségügyi ellátással sem tudták megmenteni. Az ügyészség felfegyverkezve elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt indított nyomozást. Emellett az ügy mindenre kiterjedő vizsgálatát is megkezdték, a tanúkihallgatásokat és a bizonyítékok lefoglalását is elvégezték.
Eredeti cikk megtekintése →