← Vissza

news.bsdnet.hu

TEK-esekre nyitott tüzet egy 72 éves férfi, meghalt, amikor visszalőttek

HVG 2026-05-12 11:01
Az ügyben nyomozást indítottak. Felfegyverkezve elkövetett, hivatalos személy elleni erőszak miatt indított nyomozást a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség egy hétfői eset nyomán. A vádhatóság közleménye szerint aznap délután több lakossági bejelentés is érkezett egy 72 éves férfi zavart és agresszív viselkedéséről a Monori Rendőrkapitányságra. A kivonuló rendőröket a férfi az élet kioltására alkalmas késsel fenyegette, ezért riasztották a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársait. A TEK nagy erőkkel érkezett a helyszínre, és megpróbált tárgyalni a férfival, aki azonban nem volt együttműködő, nem reagált a felszólításokra. Ehelyett az épület egyik ablakán kihajolva egy lőfegyvernek látszó pisztolyból kétszer a vele kommunikálni próbáló rendőrök, majd az őket biztosító társaik irányába lőtt. A további fegyverhasználat megakadályozása érdekében a terrorelhárítók azonnal viszonozták a tüzet, és a felsőtestén eltalálták a férfit. A helyszínen lévő egészségügyi szakemberek azonnal megkezdték az ellátását, de életét a helyszínre érkező mentők sem tudták megmenteni. A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság közreműködésével megkezdte az ügy vizsgálatát. A szemlét és a halottszemlét szakértők bevonásával, ügyészi jelenlét mellett a szemlebizottság elvégezte, a hatóság tagjai tanúkat hallgattak ki, tárgyakat foglaltak le. Az ügyészség azt írta, a nyomozás érdekeire figyelemmel további tájékoztatás az ügyről jelenleg nem adható. Ha ilyen finomhangolással kezdődik a rendszerváltás, ha ilyen egyéni és kollektív jelentőségű, egyszerre szimbolikus és konkrét döntésekkel, akkor az azt igazolja, hogy a politikai tudatosság erős. Olyan erős és következetes, amilyenre az elmúlt évtizedekben (évszázadban) nem volt példa.
Eredeti cikk megtekintése →