Pánikvásárlásba kezdtek a magyarok, megteltek a csomagautomaták
ATV
2026-06-10 02:33
Több hetes fennakadások, eltűnt csomagok, ezért növekedett meg az automaták leterheltsége.
A Foxpost a Telex kérdéseire válaszolt az ügyfelek panaszai kapcsán, amelyben jelentős késésekről, eltűnt csomagokról számoltak be. A vezérigazgató „kettős hatással ” magyarázta a történteket.
Mint azt Radeczky Zoltán közölte, két számjegyű, a karácsonyi szezont idéző váratlan forgalomnövekedés tapasztalható, ami elsősorban a nemzetközi e-kereskedelmet érinti:
„A közép-európai régióból érkező importon felül jelentősen megnőtt a kínai csomagok mennyisége is, ami időben egybeesik azzal, hogy az Európai Unió július 1-jétől vámot vezet be a kis értékű küldeményekre” – fogalmazott a vezérigazgató.
Radeczky kapacitáscsökkenésről is beszámolt, amit a Foxpost és a Packeta egyesítése okoz, mindazonáltal azt is hozzátette, hogy a küldemények 97%-át így is három napon belül kézbesítették. A hálózat egyes pontjain ugyanakkor valóban torlódás tapasztalható.
Kiemelte, hogy dolgoznak a helyzet kezelésén, a kritikus pontokon 30 százalékkal növelték a létszámot, bevezetve a hétvégi kézbesítést is. Úgy vélekedett, az intézkedések hatása már érezhető, a következő hetekben pedig helyreállhat a kézbesítések üteme.