← Vissza

news.bsdnet.hu

Új állategészségügyi intézkedések léptek életbe: Mutatjuk, kiknek kötelező a fertőtlenítés

Agroinform 2026-06-10 07:36
A Törökországban, Bulgáriában és Görögországban fennálló kedvezőtlen állategészségügyi járványhelyzet miatt az országos főállatorvos új védelmi intézkedést rendelt el: haszonállatot szállító járművek csak tisztítást és fertőtlenítést követően léphetnek be az országba. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kéri az érintettek felelős közreműködését és az állategészségügyi előírások maradéktalan betartását. 2026. június 8-tól visszavonásig a Törökországból, Bulgáriából és Görögországból érkező, gazdasági haszonállatokat szállító járművek kizárólag megfelelő takarítást, tisztítást és fertőtlenítést követően léphetnek be Magyarország területére. Ezáltal hatékonyan csökkenthető a kórokozók terjedésének kockázata. állatszállítás – Fotó: Shutterstock Az intézkedés kiemelt jelentőségű a hazai állatállomány védelme szempontjából. Célja a súlyos gazdasági károkat okozó ragályos állatbetegségek behurcolásának megelőzése és a hazai állategészségügyi státusz védelme. A hatóság kéri az élőállat-szállításban érintett valamennyi szereplő felelős közreműködését, valamint az állategészségügyi előírások maradéktalan betartását. Az élő állat exporttal-importtal kapcsolatos hasznos információk elérhetőek a Nébih portálon: https://portal.nebih.gov.hu/elo-allat-export-import Forrás: Nébih Indexkép: shutterstock.com
Eredeti cikk megtekintése →