← Vissza

news.bsdnet.hu

Megszólalt Győrfi Pál: így búcsúzott a szóvivőségtől

Mediapiac 2026-06-10 09:05
Azután, hogy kiderült: távozik az Országos Mentőszolgálat szóvivői posztjáról, Győrfi Pál, ő is megszólalt. A mentők ikonikus arca köszönetet mondott a támogatásért, miközben követői százával írtak neki biztató és elismerő üzeneteket. Mint arról korábban beszámoltunk, az Országos Mentőszolgálat kommunikációjának megújítását és szemléletváltását nevezte a váltás egyik fő okának Dr. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter. A tárcavezető szerint új kommunikációs kultúrára van szükség, amely nagyobb hangsúlyt helyez a transzparenciára, a hibák nyílt kezelésére és a közbizalom erősítésére. Győrfi Pál a közösségi oldalánhiggadt hangvételben reagált a történtekre. „ Előttem az utódom. Fogadjátok szeretettel Szűcs Brigitta szóvivő bajtársnőt! 43 éve csatlakoztam az Országos Mentőszolgálathoz, számomra ez Hivatás az Életért!” A bejelentés után sokan fejezték ki sajnálatukat a kommentek között. Többen méltatták több évtizedes munkáját és azt a szerepet, amelyet a mentőszolgálat egyik legismertebb arcaként betöltött. „Végre egy EMBER, aki a leváltása után nem a gyűlöletkampányt erősíti! Respect Győrfi Pál! Sok-sok családdal eltöltött boldog pillanatot kívánok! Köszönünk mindent, amit éveken át tett maximális szakmaisággal, odaadással és tisztelettel! ” – írta egyik hozzászóló. Mások a döntést bírálták. „ Minden idők legjobb szóvivője távozik. Kár érte!” – fogalmazott egy kommentelő. A szóvivői poszttól ugyan búcsúzik, de jelen állás szerint nem hagyja el az Országos Mentőszolgálatot. Több mint négy évtizede dolgozik a szervezetnél, amelynek az elmúlt években az egyik legismertebb és legnépszerűbb közszereplője lett.
Eredeti cikk megtekintése →