Megszólalt Győrfi Pál: így búcsúzott a szóvivőségtől
Mediapiac
2026-06-10 09:05
Azután, hogy kiderült: távozik az Országos Mentőszolgálat szóvivői posztjáról, Győrfi Pál, ő is megszólalt. A mentők ikonikus arca köszönetet mondott a támogatásért, miközben követői százával írtak neki biztató és elismerő üzeneteket.
Mint arról korábban beszámoltunk, az Országos Mentőszolgálat kommunikációjának megújítását és szemléletváltását nevezte a váltás egyik fő okának Dr. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter. A tárcavezető szerint új kommunikációs kultúrára van szükség, amely nagyobb hangsúlyt helyez a transzparenciára, a hibák nyílt kezelésére és a közbizalom erősítésére.
Győrfi Pál a közösségi oldalánhiggadt hangvételben reagált a történtekre.
„ Előttem az utódom. Fogadjátok szeretettel Szűcs Brigitta szóvivő bajtársnőt! 43 éve csatlakoztam az Országos Mentőszolgálathoz, számomra ez Hivatás az Életért!”
A bejelentés után sokan fejezték ki sajnálatukat a kommentek között. Többen méltatták több évtizedes munkáját és azt a szerepet, amelyet a mentőszolgálat egyik legismertebb arcaként betöltött.
„Végre egy EMBER, aki a leváltása után nem a gyűlöletkampányt erősíti! Respect Győrfi Pál! Sok-sok családdal eltöltött boldog pillanatot kívánok! Köszönünk mindent, amit éveken át tett maximális szakmaisággal, odaadással és tisztelettel! ” – írta egyik hozzászóló.
Mások a döntést bírálták.
„ Minden idők legjobb szóvivője távozik. Kár érte!” – fogalmazott egy kommentelő.
A szóvivői poszttól ugyan búcsúzik, de jelen állás szerint nem hagyja el az Országos Mentőszolgálatot. Több mint négy évtizede dolgozik a szervezetnél, amelynek az elmúlt években az egyik legismertebb és legnépszerűbb közszereplője lett.