← Vissza

news.bsdnet.hu

Nemcsak a pályát tarolta le, itt vannak az eddig nem látott felvételek a pók-kamera zuhanásáról

Promotions 2026-06-10 09:51
Füstölve zuhant le pók-kamera a debreceni Nagyerdei stadionban a Magyarország-Kazahsztán mérkőzésén. Komoly riadalmat okozott a hazai labdarúgás legutóbbi eseménye, amikor a Magyarország és Kazahsztán közötti összecsapáson váratlanul meghibásodott a közvetítésért felelős technika, egy pók-kamera. A debreceni Nagyerdei Stadionban megrendezett találkozó 26. percében a tetőszerkezetre rögzített, drótkötélpályán mozgó kamera hirtelen füstölni kezdett, majd mintegy 20 méteres magasságból a játéktérre csapódott. Az eset pillanatok alatt félbeszakította a játékot, Pavle Ilic játékvezető azonnal megállította a küzdelmet. Bár a balesetveszélyes helyzetben senki sem sérült meg, a lehulló szerkezet csupán néhány méterrel kerülte el az oldalvonal mellett tevékenykedő tévés operatőrt. A válogatott sztárja, Szoboszlai Dominik és csapattársai a kényszerszünet alatt rögtönzött ivószünetet tartottak, amíg a helyszínre siető helyi tűzoltók pillanatok alatt eltávolították a megégett kábel maradványait. Az eredeti videó itt megtekinthető: A frissen feltöltött exkluzív mobilvideó egészen más szemszögből mutatja be a történteket, hiszen pontosan a veszélyzónából tárja fel az eseményeket. A felvételen jól látható, hogy a leszakadó nehéz acélkábel közvetlenül a magyar mezes szurkolók feje felé zuhant, és a tömegben ülők közül többen meg is fogták a drótot. Egy férfi a kamerába mondja, hogy a feszülő sodrony konkrétan a fejükre esett, és csak a szerencsének köszönhető, hogy a stadion ezen szektorában sem történt személyi sérülés. A veszélyes incidens előreláthatólag kikerülhetetlen tanulsággal fogja megerősíteni a biztonsági intézkedéseket, hiszen a felvételeken látható, hogy a Debrecen városában zajló mérkőzés pillanatok alatt katasztrófába torkollhatott volna, ha a fentről leszakadó súlyos pók-kamera a játékosokra esik, vagy annak elszabadult tartóelemei közvetlenül a szurkolókra zuhannak. Olvass tovább... Olvass tovább... A pálya gyors megtisztítása után a mérkőzés szerencsésen folytatódhatott. Bár a hazai együttes hátrányból indult, a nemzeti csapat végül 0–1-ről fordítva, magabiztos 3–1-es diadalt aratott. A gólgyárosok között Szoboszlai Dominik, Schäfer András, valamint a válogatottban újoncként debütáló Tóth Rajmund is jeleskedett, így a látványos technikai baki ellenére a Debrecen városában összegyűlt szurkolótábor végül győztes meccset ünnepelhetett. Olvass tovább... Olvass tovább...
Eredeti cikk megtekintése →