← Vissza

news.bsdnet.hu

Most érkezett: 170 ezer magyar autót vonhat ki a forgalomból a NAV

Vezess 2026-06-10 11:05
Több mint 170 ezer hazai autós még mindig nem rendezte az idei gépjárműadót. Aki nem fizet, akár súlyos következményekkel is számolhat. 2026.06.10. szerda 12:05 Az érintett autósoknak nem érdemes halogatniuk az ügyintézést, még most is több lehetőség közül választhatnak. A magánszemélyek és az egyéni vállalkozók június 30-ig kérhetnek például automatikus, legfeljebb öthavi pótlékmentes részletfizetést. A kérelem néhány koppintással elintézhető a NAV-Mobil alkalmazásban . Az elbírálás automatikus, nem kell indokolni a kérelmet, és a NAV nem vizsgálja a fizetési nehézség okát sem. A likviditási problémákkal küzdő vállalkozások egyedi fizetési könnyítést kérhetnek a NAV-tól. Aki tehát nem tudja egy összegben rendezni a gépjárműadót, éljen valamelyik fizetési könnyítési lehetőséggel, mert ezzel elkerülheti a későbbi többletköltségeket. Ha valaki csak elfelejtette befizetni az adót, ezt is percek alatt elintézheti bármikor, bárhonnan online. A NAV-Mobilban ugyanis nemcsak lekérdezhető, hanem bankkártyával be is fizethető az adó összege. Fizetni lehet emellett a gépjárműadó-határozatban szereplő linken, a NAV Ügyfélportálján, illetve banki átutalással is a NAV Belföldi gépjárműadó bevételi számlájára (10032000-01079160). Itt fontos, hogy átutaláskor a közleményben az adószámot vagy az adóazonosító jelet kell feltüntetni, nem a rendszámot. Aki a gépjárműadót nem fizeti be és részletfizetést sem kér, késedelmi pótlékkal számolhat. A rendezetlen tételek miatt pedig a járművet akár a forgalomból is kivonhatják. Lassan, de biztosan fogy a hátralékkal rendelkezők száma, két hónapja még rosszabb volt a helyzet: Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!
Eredeti cikk megtekintése →