← Vissza

news.bsdnet.hu

Xenoblade Genesis: új felvonással folytatódik a sorozat 2027-ben

Prohardver 2026-06-10 12:15
A Nintendo a legutóbbi Nintendo Direct adásban bejelentette a Xenoblade-sorozat következő részét: a Xenoblade Genesis 2027-ben érkezik, méghozzá Nintendo Switch 2-re. A hivatalos közlés egyelőre meglehetősen szűkszavú, a kiadó csak annyit erősített meg, hogy „új kezdet” vár a szériára, a részleteket pedig később osztják meg. Ennek ellenére az első előzetes már most ad némi kapaszkodót a világ felépítéséhez és a központi témához. A trailer narrációja szerint az „Anima” minden dolgok forrása: a víz, a tűz, a szél és a világot formáló erők mind az Anima megnyilvánulásai, amely a földön keresztül áramlik. A csatákat az Anima és azok döntik el, akik képesek használni az erejét – őket Vesselai néven emlegetik. Az előzetesben felbukkan egy női főszereplő is, aki a jelek szerint a Leukos nevű iskolában tanul. Egy jelenetben kardot ragad, és esküt tesz: „Megőrzöm e penge becsületét, esküszöm.” Később egy másik karakter felhívja a figyelmét a kardba foglalt drágakőre: ez az úgynevezett Anima crystone, amely nemcsak felerősíti a Vesselai képességeit, de a viselő gondolatait és tetteit is rögzíti. A szöveg alapján a Leukosban töltött élet – a tanulmányoktól kezdve minden másig – szorosan összefonódik ezzel a kővel.
Eredeti cikk megtekintése →