Még idén beindul a termelés a szegedi BYD-gyárban
Vezess
2026-06-10 12:41
Jelenleg semmi nem fontosabb számunkra Magyarországnál: így fogalmazott Stella Li alelnök, amikor a BYD európai terveiről kérdezték.
2026.06.10. szerda 13:41
Az eredetileg tervezettnél egy évvel később, de még idén beindul Szegeden a gyártás: erről tájékoztatta Stella Li, a cég alelnöke a Reuters hírügynökséget .
„Magyarország ma az első számú prioritás a számunkra, a következő pedig az lesz, hogy megtaláljuk második európai gyártóüzemünk helyét.” – mondta a cégvezető.
Stella Li 2025 szeptemberében még úgy nyilatkozott, hogy három hónapon belül – azaz még a tavalyi év vége előtt – megkezdődhet a Dolphin Surf tisztán elektromos kisautó gyártása a BYD első európai üzemében, Szegeden.
Ehhez képest a szegedi üzemben jelenleg is folyamatban van egyes berendezések telepítése, árulta el a cégvezető a Reuters szerkesztőinek.
Ami a fent említett, második üzemet illeti, arról még 2024-ben úgy nyilatkozott a BYD, hogy egymilliárd dolláros beruházással, Törökországban tervezi megépíteni azt. Ez az építkezés a mai napig nem kezdődött el, a BYD ugyanis átmenetileg felfüggesztette ilyen irányú terveit, és jelenleg azt sem tudják megjósolni, hogy mikor indulhat be itt a gyártás.
Nyitókép: Anna Barclay/Getty Images
Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!