Kiakadt Deák Dániel – Szerint félrevezetően idézték a jobboldali sajtóról és a Megafonról szóló mondatait
Mediapiac
2026-06-10 13:15
Deák Dániel politológus közösségi oldalán reagált arra, hogy a 24.hu címlapon arról írt: szerinte „unalmas a jobboldali sajtó”. A bejegyzés szerint a cikk állítását később több más sajtótermék, köztük a HVG és a Klubrádió is átvette.
Deák azt írta : ilyen kijelentést nem tett a Spirit FM/ATV Médiapiac című műsorában, amelyre a 24.hu beszámolója hivatkozott. Állítása szerint az „unalmas” szó el sem hangzott a közel egyórás adásban. Úgy fogalmazott, hogy a portál „felületes, a mondandóját kisarkító és félrevezető összefoglalót” közölt, miközben ő ennél jóval összetettebb véleményt mondott a műsorvezető kérdéseire válaszolva.
A politológus szerint hasonló történt a Megafonról szóló rész esetében is. Mint írta, a műsorban hosszabb ideig beszélt a szervezetről, a 24.hu összefoglalójában azonban ebből szerinte csak egyetlen, szintén félrevezető mondat jelent meg, amelyet aztán más médiumok is átvettek.
Deák Dániel a posztban kifejtette: a jobboldalon az online térben korábban nagy hiány volt karakterekben és sebességben, erre adott választ a Megafon létrejötte. Megfogalmazása szerint a Megafon „hatékony digitális eszköz” volt, de a jobboldal jelenlegi helyzete már más típusú kihívásokat jelent. Úgy látja, most nem elsősorban digitális vagy technikai problémáról van szó, hanem arról, hogy a jobboldalnak „a gyökerektől kell újjáépítkeznie”, változatosabb, mozgalmi jellegű formában.
A politológus hangsúlyozta azt is, hogy patrióta és jobboldali emberként nem kíván rosszat vagy negatívat mondani azokról, akikkel korábban együtt dolgozott. Bejegyzése szerint a jobboldali sajtóban és a Megafonban is „nagyszerű emberek” dolgoznak, kiváló közösségek és összetartó csapatok alakultak ki. Hozzátette: a jövőben is szívesen dolgozna együtt velük.
Deák külön kiemelte a HírTV szerepét is, amelynek előző nap vendége volt. Szerinte ez a médium a jobboldal számára különösen fontos, „főleg most ellenzékben”.
A poszt végén arra kérte az érdeklődőket, hogy a szerinte félrevezető sajtóbeszámolók helyett nézzék meg a teljes adást, amelyet kommentben is elérhetővé tett. Mint írta, a műsorban nemcsak a jobboldali médiáról és a Megafonról beszélt, hanem a médiapiacról és arról is, hogyan tervezi a folytatást.