← Vissza

news.bsdnet.hu

Megvan, milyen néven fut majd az NB I a következő szezontól - hivatalos

Csak Foci 2026-06-10 13:29
A Magyar Labdarúgó Szövetség és az OTP Bank megállapodott arról, hogy a 2026/27-es idénytől az NB I hivatalos neve ismét OTP Bank Liga lesz. A névváltás a felek között 2025-ben létrejött névszponzori megállapodás keretében történik - írta az mlsz.hu. Korábban a Csakfoci írt róla először, hogy alig egy év után ismét nevet vált a magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, azaz nem a Fizz Liga elnevezéssel futnak majd ki a pályára a csapatok a következő szezonban. Úgy tudjuk, a váltás oka az volt, hogy az OTP Csoport online piactereként működő Fizz jövője bizonytalanná vált. A projektet pedig vagy értékesítik, vagy alapjaiban alakítják át, de a jelenlegi formájában már nem finanszírozzák tovább - ez pedig értelemszerűen teljesen felülírta a Fizz eddigi marketingstratégiáját és a futballba fektetett szponzori terveit. https://www.csakfoci.hu/magyar-foci/nb-i-megis-biztosan-tervezhetnek-a-klubok-az-uj-idenyre-ennyibol-gazdalkodhatnak-mostantol
Eredeti cikk megtekintése →