← Vissza

news.bsdnet.hu

Visszatér az OTP Bank Liga – hivatalos

NB1.hu 2026-06-10 13:32
Az MLSZ bejelentette, hogy a 2026/27-es szezontól ismét OTP Bank Ligának hívják a magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot. Május végén már jelezte a Magyar Labdarúgó Szövetség, hogy tulajdonosi döntés nyomán változás várható az élvonal névhasználatában. Akkor kiderült, hogy a 2025/26-os szezon előtt bevezetett Fizz Liga elnevezés nem marad hosszú távon a pontvadászat neve. Az MLSZ szerdán hivatalosan is bejelentette , hogy a 2026/27-es idénytől ismét OTP Bank Liga néven rendezik meg az NB I-es küzdelmeket. A közlés szerint a módosítás a felek között 2025-ben létrejött névszponzori megállapodás keretében valósul meg. Az OTP Bank neve korábban hosszú éveken keresztül összeforrt a magyar élvonallal, így sok szurkoló számára ismerősen cseng majd a visszatérő elnevezés. A Fizz Liga ezzel együtt mindössze egy idényt élt meg a hazai futball első osztályában. A magyar élvonal július 25-i hétvégén kezdődik.
Eredeti cikk megtekintése →