Négy év csend után új előzetest kapott a Kingdom Hearts IV
Prohardver
2026-06-10 14:25
Négy évnyi gyakorlatilag teljes rádiócsend után ismét hallatott magáról a Kingdom Hearts IV : a játék a legutóbbi Nintendo Direct során bukkant fel egy friss előzetessel. A Square Enix 2022-ben jelentette be a folytatást, azóta viszont csak a bejelentő trailerből lehetett következtetni arra, merre tart a sorozat. Az új videó megmarad a korábban felvázolt iránynál: a történet egyik központi helyszíne továbbra is Quadratum , vagyis a Kingdom Hearts-féle „Tokió”, ahol a felhőkarcolók között ezúttal is felbukkan egy gigantikus Heartless. A képsorok főleg hangulatot és akciót villantanak: Sora a megszokott lendületes, levegőben pörgős-trükközős mozdulatokkal osztja az ívet, Keyblade-del a kézben.
A trailer pár szereplőt is megmutat: feltűnik Strelitzia (őt már a bejelentéskor is láthattuk), illetve Luxord , az Organization XIII egyik tagja. A legérdekesebb cameo ugyanakkor egy, a rajongói találgatások szerint fiatal Xehanort lehet, aki egy látványosan megtépázott esernyővel áll Sora mellett.
Megjelenési dátum (vagy akár csak egy tágabb időablak) továbbra sincs, viszont a videó leírása alapján jó hír, hogy a Kingdom Hearts IV multiplatform rajtot kap, a teljes kiadás PS5 mellett Switch 2-re, PC-re és Xbox Series konzolokra is befut majd egyszer.