← Vissza

news.bsdnet.hu

Nyakunkon a dinnyeszezon: íme a 4 csalhatatlan jel, amiről azonnal felismered a mézédes darabot

Promotions 2026-06-10 15:36
Annyiban segítünk, hogy kopogtatni nem kell hozzá. Nyakunkon a dinnyeszezon, ami egyet jelent azzal, hogy a piacokon és az üzletek soraiban feltűnnek a magabiztos, önjelölt szakértők. Van egy rituálé, amit szinte mindenki teljes átéléssel csinál, de valójában szinte senki nem tudja, miért: ez a dinnyekopogtatás. Sokan felemelik a kiszemelt görögdinnyét, fülükhöz tartják, majd olyan komoly mélységi akusztikai rezonancia-vizsgálatba kezdenek, hogy még a denevérek is tátott szájjal bámulnák a teljesítményt. A család előtt persze remekül mutat a nagy hümmögésekkel kísért diagnózis, de a valóságban a legtöbb vásárlónak fogalma sincs, mit kellene hallania. A dinnyetermesztők és a valódi szakértők szerint a kopogtatás legnagyobb része puszta illúzió, és teljesen más jelekre kell hagyatkoznunk, ha mézédes darabot keresünk. Olvass tovább... Olvass tovább... Ahelyett, hogy dobolni kezdenénk a gyümölcsön, érdemes inkább alaposan szemügyre venni a külső jegyeket. Az első és legfontosabb lépés, hogy nézzük meg a dinnye alját, vagyis azt a részt, ahol a földön feküdt. Ha ez a folt szép, telt vajsárga színű, akkor a gyümölcsöt éretten szedték le- ha viszont fehér vagy halványzöld, akkor biztosak lehetünk benne, hogy idő előtt szakították le a szárról, és íztelen marad. A következő lépés a súlyteszt: az érett dinnye lédús, emiatt pedig kifejezetten nehéz. Ha találtunk két hasonló méretűt, mindig azt válasszuk, amelyiknek nagyobb a súlya. Emellett a héj textúrája is árulkodó, ugyanis a közhiedelemmel ellentétben minél érettebb a dinnye, annál mattabb a felülete, a fényes, csillogó héj ugyanis az éretlenség biztos jele. Olvass tovább... Olvass tovább... Végül, de nem utolsósorban érdemes ellenőrizni a dinnye kacsát is: ha ez a kis szár teljesen száraz és barna, akkor a gyümölcs a tövön érte el a tökéletes állapotot. Sokan esnek abba a hibába, hogy megveszik a láthatóan éretlen darabokat, abban a reményben, hogy majd a konyhapulton vagy a kamrában szépen utóérik. Ez viszont sajnos nagy hiba, a görögdinnye ugyanis nem utóérő gyümölcs, a leszedése pillanatában a cukrosodási folyamat végleg leáll - innen kezdve a lakásban már nem lesz édesebb, csupán a minősége kezd el rohamosan romlani. Ha tehát sikerült kifogni a tökéletes, vajsárga aljú, matt és nehéz példányt, ne tartogassuk, hanem minél előbb vágjuk fel és fogyasszuk el. Ebből a videóból mindent megtudhattok a tökéletes dinnye kiválasztásáról:
Eredeti cikk megtekintése →