Elindult a Škoda legolcsóbb villanyautójának gyártása
Autópro
2026-06-10 16:17
A májusban bemutatott Škoda Epiq gyártása a Volkswagen navarrai üzemében, Pamplona közelében indult el. A modell a cseh márka eddigi legkedvezőbb árú elektromos autója lesz, és kulcsszerepet szánnak neki abban, hogy új vásárlókat vonzzon az elektromos mobilitás világába.
A lépés a Škoda számára több szempontból is különleges. Az Epiq az első olyan modellje, amelyet Spanyolországban gyártanak, és a második olyan európai típusa, amely nem a csehországi üzemekben készül.
A vállalat szerint ezzel gyártókapacitás szabadul fel a hazai gyárakban, ahol más, nagy keresletnek örvendő modellek készülhetnek.
Az Epiq nem egyedül érkezik. A modell a Volkswagen-csoport új „Electric Urban Car” családjának része, amelybe a Cupra Raval, a Volkswagen ID. Polo és a hamarosan érkező Volkswagen ID. Cross is beletartozik .
Miközben a Cupra Raval és az ID. Polo már a Seat martorelli üzemében készül, az Epiq és később az ID. Cross Navarra gyártósorairól gördül le. Mire az ID. Cross gyártása is elindul, a Volkswagen Csoport teljes elektromos városi modellcsaládja Spanyolországban készül majd.
A döntés nem véletlen. Spanyolország az elmúlt években egyre fontosabb szerepet kapott a konszern villamosítási terveiben, köszönhetően az alacsonyabb gyártási költségeknek, a jelentős állami támogatásoknak és a kiépülő akkumulátoros ellátási láncnak – írja az electrive.com.
Tetszett ez a hír? Értesüljön elsőként a járműipari történésekről, iratkozzon fel az autopro.hu hírlevelére az alábbi linken !