← Vissza

news.bsdnet.hu

Pajor Attila került az IAB Hungary élére

Mediapiac 2026-06-10 16:30
Új elnöke lett Pajor Attila személyében az IAB Hungary-nek. A rendkívüli tisztújító taggyűlés során őt választották a digitális szakmai szervezet vezetőjének. Új szakember került az IAB Hungary élére. Lunczner Ádám, a Mediator ügyvezető igazgatója április végén távozott az ügynökségtől. Utódjának Pajor Attilát, a WPP Media Hungary ügyvezető igazgatóját választották. Pajor 2028 január végéig, az elnökségi ciklus hátralevő időszakában tölti be a posztot – adta hírül a dgtl.hu . A digitális reklám- és marketingipar hazai szakmai szervezete rendkívüli tisztújító taggyűlés keretében választotta meg az új elnököt. A korábbi elnök, Lunczner Ádám a Mediatortól távozott, ugyanis annak az alapszabályi feltételnek, mely szerint az elnöknek egyszerre kell IAB- és MRSZ-tagcéget képviselnie, már nem felelt meg. Három jelölt is elfogadta a jelölést az IAB Hungary elnöki posztjára, az online voksolás során végül Pajor Attila lett a kiválasztott. Az eredményt június 9-én, az IAB Hungary online taggyűlésén hirdették ki. Pajor Attila elmondta: célja, hogy az IAB Hungary a hazai digitális piac összefogásának meghatározó szereplője legyen és segítse a digitális ökoszisztéma fejlődését, együttműködve az iparági szereplőkkel. Mint elnök, az MRSZ vezetésében is átveszi a szervezet képviseletét. Pajor Attila mögött több mint 25 éves vezetői tapasztalat áll a média- és reklámiparban. Pénzügyi, kereskedelmi és szervezetirányítási területeken egyaránt dolgozott, 2012-től több mint 10 esztendeig volt a GroupM vezetője. A cég 2025-ös globális névváltását követően a WPP Media magyarországi vállalatának lett az ügyvezető igazgatója. Lunczner Ádám leköszönő elnök közleményében kiemelte: az elmúlt másfél évben a szervezet láthatósága és aktivitása nőtt, az IAB Hungaryhez új tagok is csatlakoztak, s több szakmai eseményt, kutatást és iparági kezdeményezést valósítottak meg – írta meg a dgtl.hu.
Eredeti cikk megtekintése →