Még két évnyi memóriaparát jósol az AMD globális alelnöke
Prohardver
2026-06-10 16:40
A 4Gamers egy friss interjút készített David McAfee-vel, az AMD globális alelnökével, aki kifejtette véleményét a memóriapiac aktuális és várható helyzetéről.
Az AMD szakembere szerint a DDR4-es kapacitás folyamatosan csökken, ugyanakkor a gyártók jelentős beruházásokat eszközölnek annak érdekében, hogy DDR5 memóriából többet tudjanak termelni. Ezen belül a Samsung és a Micron bővít számottevő mértékben, illetve a kínai CXMT is agresszívan reagál a piaci helyzetre.
David McAfee azt is elmondta, hogy mire számít a jelenleg meglehetősen drága DDR5 árazásával kapcsolatban. Úgy gondolja, hogy az árak fokozatos normalizálódása várható, ugyanakkor kifejtette, hogy ez talán a korábbi ciklikus árváltozásokhoz viszonyítva tovább tarthat, így meglátása szerint két évre van még szükség ahhoz, hogy az árak visszatérjenek a normális szintre.