Embercsempészt fogtak el Somogyban
Police.hu
2026-06-10 14:52
Egy román állampolgár öt illegális migránst akart Nyugat-Európába szállítani.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztály jelzése alapján a járőrök június 9-én hajnalban 61-es számú főútvonalon, követni kezdtek egy személyautót. A Kaposvár irányába közlekedő sofőr a rendőri jelzés ellenére nem állt meg, hanem tovább haladt, majd a megyeszékhely közelében az útról a vízelvezető árokba hajtva személyi sérülés nélküli balesetet szenvedett. Ekkor a jármű vezetője és utasai megpróbáltak gyalogosan elmenekülni, azonban kutyás rendőr és drón segítségével rövidesen mindannyiukat felkutatták és elfogták . Az autót egy román férfi vezette, aki rajta kívül 5, magukat jordán és török állampolgárnak valló illegális migránst szállított, akik magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták hitelt érdemlően igazolni. A rendőrök a hatályos jogszabályoknak megfelelően az illegális bevándorlókat Tompánál, az államhatár rendjének védelmét biztosító létesítmény kapuján átkísérték.
A 38 éves járművezetőt a Somogyi Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatóságán embercsempészés bűntett megalapozott gyanúja hallgatták ki, majd őrizetbe vették.
Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.