← Vissza

news.bsdnet.hu

Megvan, miért zuhant le a kamera 20 méter magasból a Magyarország–Kazahsztán-meccsen

Player 2026-06-10 19:08
Egy méteren múlt, hogy nem ütötte agyon az operatőrt. Ahogy mi is megírtuk: a hatalmas magyar góllal emlékezetessé tett keddi magyar–kazah-meccsen leesett egy felfüggesztett kamera. Szerencse, hogy nem állt alatta senki. Az első félidő közepén a tetőszerkezetre erősített drótkötélpályán mozgó kamera kigyulladt, elégette a kábelt, majd mintegy húszméteres magasságból az oldalvonalra zuhant, közvetlenül a magyar csapat számára kijelölt bemelegítési terület közelében, alig egy méterre egy ott álló operatőrtől. A játéktérre is jutó romokat a tűzoltók takarították el az ivószünet alatt. Az úgynevezett 2D Cable Cam rendszer tulajdonosa azt közölte, hogy „a kameramozgató rendszer egyik motorja a mérkőzés első félideje alatt kigyulladt. A keletkezett tűz következtében a tartószerkezet és a biztonsági kötélzet megsérült, amely a teljes rendszer – a felfüggesztett kamerával együtt – leeséséhez vezetett". A berendezés CE tanúsítással rendelkezett, rövid ideje volt üzembe helyezve. Az eset kivizsgálása a gyártó bevonásával folyamatban van. (Forrás: MTI, fotó: Czeglédi Zsolt/MTI) Ez is érdekelhet: A maximális pontszám összejött? Kicsit fanyalgunk egyet, de nézni azért fogjuk. Kihagytunk valakit a listáról? Szerinted melyik válogatott okozhatja a legnagyobb meglepetést?
Eredeti cikk megtekintése →