← Vissza

news.bsdnet.hu

Nem tudott azonnal leszállni a Ryanair gépe Eszéken, mert nem volt légiforgalmi irányító a reptéren

Player 2026-06-10 20:13
Késett a munkahelyéről. Közel negyedórát körözött Eszék felett a Ryanair Londonból érkező szombat éjszakai járata, mert a szolgálatba beosztott légiforgalmi irányító nem érkezett meg időben a munkahelyére – írta meg az Index.hr internetes portál. Az utasok beszámolói szerint a fedélzeten egyre nőtt a feszültség, miután a gép nem kezdte meg a leszállást, hanem Eszék térségében várakozott. A személyzet azt is jelezte: ha nem sikerül rendezni a helyzetet, a járatot Budapestre irányíthatják át. A HZKP azt állítja, a repülés biztonsága nem került veszélybe, a gép végig kapcsolatban állt a zágrábi körzeti légiforgalmi irányító központtal, és annak felügyelete alatt maradt. A járat végül biztonságosan leszállt Eszéken. A HKZP szerint a késés 12 perc volt, az utasok ugyanakkor azt mondták, hogy a gép mintegy húsz percig várakozott a levegőben. A légiforgalmi irányítás belső vizsgálatot indított, és fegyelmi intézkedéseket helyezett kilátásba. A HKZP sajnálatát fejezte ki az okozott fennakadás miatt. (Forrás: Index.hr, MTI, illusztráció: Ryanair) Ez is érdekelhet: Vége a repülőmódnak. Hetente ötször repülhetünk közvetlen járattal Kanadába. A foci-vb hivatalos szállítója „módosította” a menetrendet.
Eredeti cikk megtekintése →