← Vissza

news.bsdnet.hu

Lesifelvétel került elő a magyar válogatott edzéséről, Szoboszlai volt a leglustább, mégis mindenki imádja a videót

Promotions 2026-06-10 20:21
A világbajnokságon sajnos megint nem vagyunk ott, de azért a válogatott háza táján nem állt meg az élet. A magyar válogatott - ki ne emlékezne - sajnálatos módon igen emlékezetes körülmények között, az írek elleni vesztes mérkőzés miatt lemaradt a világbajnokságról , így a hazai futballszurkolók immáron kereken 40 éve kénytelenek nélkülözni a mi fiainkat az egyetemes sportvilág talán leginkább várt eseményén. Persze attól még, hogy a válogatott nem jutott be a FIFA által immár 48 csapatosra bővített tornára, még nem áll még az élet a csapat háza táján: tegnap például Kazahsztán legjobbjai ellen játszottak barátságos mérkőzést Szoboszlaiék. Olvass tovább... Olvass tovább... A kormányváltás óta sok nemzetközi szervezetről és azokhoz való viszonyulásról esett szó, a Türk Tanács viszont egyelőre kimaradt az egyébiránt igen heves diskurzusokból - Kazahsztán alapító tagja a szövetségnek, ahol Magyarország hivatalosan megfigyelő tag, így mondhatjuk, hogy igen barátságos mérkőzést játszott a két csapat Debrecenben. A legutóbbi összecsapás fájdalmas és egyben tanulságos emlék: akkor vette át Georges Leekens a csapat irányítását, ez volt a debütáló mérkőzése a belga trénernek/szélhámosnak, magabiztos nyilatkozatokat hallhattunk a szövetség részéről - ehhez képest Kazahsztán a Groupama Arénában 3-2-re legyőzte a csapatot, nemtetszésének pedig a helyszínen lévő 9000 szurkoló határozottan hangot is adott. Leekens ezt követően nem sokáig maradt szövetségi kapitány (még 3 mérkőzés, ebből 3 vereség Skócia és Ausztrália ellen itthon és egy döntetlen Minszkben Fehéroroszország ellen), utódja pedig Marco Rossi lett - talán nem túlzás az állítás, hogy azóta új korszak kezdődött a magyar válogatott életében. A tegnapi mérkőzésen nem volt eseménytelen, lezuhant egy rettentő drága úgynevezett pókkamera: Olvass tovább... Olvass tovább... Most például sikerült legyőzni Kazahsztánt 3-1-re, és van már azóta egy világsztárunk is, Szoboszlai Dominik, aki a Liverpool egyik legmeghatározóbb játékosa - ezt a Kazahsztán elleni vereségkor nehéz volt elképzelni, hogy ilyen helyzet állhat elő 8 év múlva. Dominiknak tehát világsztár státuszából adódóan minden lépését figyelik, legutóbb például a ruházata kavart komoly polémiát a honi közéletben, most pedig a mérkőzés előttről érkezett egy lesifelvétel, ami ritka bepillantást nyújt a mérkőzésen kívüli történésekbe is. A videón az látható, hogy a válogatott tagjai cipelik a kaput, Szoboszlai Dominik pedig csak hátulról lazán fogja - a videóhoz mellékelt felirat szerint ilyesmi módon kell elképzelni azt, amikor a szülők megkérnek, hogy ugyan már vegyük ki a részünket a házimunkából. A felvétel: #szoboszlai #szoboszlaidominik #debrecen #magyarvalogatott
Eredeti cikk megtekintése →