← Vissza

news.bsdnet.hu

Nem várt következményei lettek a magyar-kazah meccsen leesett kamera-ügyének

Promotions 2026-06-11 03:07
A Magyarország-Kazahsztán mérkőzés első félidejében nem várt esemény következett be, egy kamera esett le a gyepre. Nemsokára kezdődik a foci-világbajnokság , ám azok a csapatok, amelyek nem szereztek kvótát a nemzetközi viadalra olyan felkészülési meccseket játszottak az elmúlt napokban, amelyek a szövetségi kapitányoknak már abban segítenek, hogy megtalálják a tökéletes formációt, erősítsék a csapategységet az őszi etapra, amikor Európában elkezdődnek a Nemzetek Ligája-mérkőzések. Magyarország majd a B-divízióban kezd, hogy jegyet váltson az A-divízióba. Ukrajna, Georgia és Észak-Írország lesz a kvartettben Szoboszlai Dominikék ellenfele 2026 őszén. A magyar válogatott majd szeptember 25-én kezdi a menetelést a ligában, akkor idehaza fogadja majd a válogatott Ukrajnát, aztán még szeptember végén Észak-Írországban lépünk pályára. Október 2-án pedig már itthon fogadjuk Georgiát, október 5-én pedig már újra Ukrajnával játszunk. A magyar csapat júniusban két felkészülési mérkőzést játszott, először Finnországot verték meg Marco Rossi fiai a Puskás Arénában, majd Kazahsztán válogatottját győztük le Debrecenben 3:1 arányban, fordítva, igazi csodagólokkal. A mérkőzés közben azonban történt egy váratlan baleset a pályán, hiszen egy úgynevezett pókkamera zuhant le a pályára , füstölve. Az esetről rengeteg felvétel is készült, amelyek megörökítették az abszolút váratlan történéseket az első félidő derekán. A tűzoltók intézkedtek, ám több felvételen is látszik, hogy a kamerát tartó zsinórok bizony a nézők közé pottyantak, ezekről később felvételeket is közzé tettek a közösségi média oldalakon: Olvass tovább... Olvass tovább... A nemzetközi sajtóban és a közösségi média nemzetközi oldalain is sok helyen megjelent egy rövid tudósítás a debreceni eseményekről, ám a hozzászólok egy egészen más eseménnyel kötötték össze a kamera meghibásodását, majd gyepre pottyanását. Mivel közeledik a vb, a foci világbajnokság, így sokan úgy értelmezték, hogy az amerikai világversenyen történt az eset, és már el is kezdődött a kommentszekcióban a vb "osztása", miszerint ez a 2026-os vb minden idők legrosszabb világbajnoksága. Sok helyen megjelentek a kommentek, hogy helyre tegyék az eseményeket, ám nagyon sok komment érkezett, amelyek már a vb szervezőit szidalmazzák az események miatt: Olvass tovább... Olvass tovább...
Eredeti cikk megtekintése →