← Vissza

news.bsdnet.hu

Ez lenne a magyar egészségügy? Kitálalt a pályakezdő pszichiáter, milliós fizetésről és pokoli körülményekről számolt be

Promotions 2026-06-11 05:06
Befogja a szemét, ha a nővérek szúrnak, a beszámoló szerint teljes szakmai káosz uralkodik a vidéki kórházban. A hazai egészségügy helyzete évek óta a leginkább megosztó, pattanásig feszült közéleti téma Magyarországon. A politika rendszeresen rácsavarodik a kérdésre: Magyar Péter például a kampányában komoly szerepet szentelt a kórházak siralmas állapotának, a választási eredmények tudtában pedig kijelenthetjük, hogy ez minden bizonnyal rezonált sok választópolgár tapasztalatával. Most egy olyan beszámoló tűnt fel a közösségi médiában, amely meglehetősen képletes és sokkoló módon mutatja be, hogy a megduplázott fizetések önmagukban képtelenek megváltani a rendszert. Egy pályakezdő pszichiáternő kendőzetlenül őszinte posztban borította ki a bilit: leírása szerint havi 2-3 millió forintot is megkeres egy kezdő szakorvos, a kulisszák mögött mégis pokoli, sőt, harmadik világbéli állapotok uralkodnak. Olvass tovább... Olvass tovább... A fiatal orvosnő egy meg nem nevezett, nagyobb vidéki kórház pszichiátriai osztályának mindennapjaiba enged betekintést, és az általa leírt kép finoman szólva is gyomorforgató. Mesél olyan kollégáról, aki a rendelőben az asztalra kitett vodkával, Xanaxszal és cigarettával indítja a napot, miközben az osztályt egy 74 éves, súlyosan nagyothalló, demenciával küzdő főorvosnő vezeti, aki után a fiatalok takarítanak, nehogy végzetes műhibát kövessen el. Bár az orvosok száma papíron bőven elegendő, a valódi szakmai munka helyett dögunalom és magánrendelésekbe való átjátszás zajlik. A legsötétebb képet mégis a szakdolgozókról festi: valódi nővér alig akad, az osztályt gyárakból és takarítóbrigádokból összeszedett, szakképzetlen segédnővérek viszik, akik egymást tanítják be katéterezni, miközben a betegekkel minősíthetetlen hangnemben beszélnek. Olvass tovább... Olvass tovább... A poszt alapján a tárgyi feltételek és a betegellátás minősége a legális kínzás határát súrolja. Miközben a börtönökben magasabb a fejadag, a pszichiátrián napi 700 forintból próbálják kihozni a betegek étkeztetését, ami értékelhetetlen minőségű parizert és "moslékebédet" (a szerző szóhasználata) jelent. A 100 éves épületben penészszag terjeng, a lift állandóan elromlik, a pelenkázást és fürdetést pedig napokig szabotálják a nővérek a koszos, bűzös kórtermekben. A legsúlyosabb szakmai kritika azonban a kezelések hatékonyságát éri: a doktornő szerint az agy gyógyszerezése ma nem más, mint durva kísérletezés, amitől a saját lábán bejövő beteg két hét alatt pelenkás ronccsá válik. A pszichiáter végül azzal búcsúzik, hogy eldöntötte, hogy biztosan otthagyja a kórházát, más módokon próbál meg érvényesülni - az pedig biztosnak tűnik, hogy a Tisza-kormánynak lesz dolga az egészségügyben. A bejegyzés:
Eredeti cikk megtekintése →