← Vissza

news.bsdnet.hu

Hatalmas pusztulás a nyírbátori húsüzemben: több mint 1000 tonna áru égett el a lángokban

Agroinform 2026-06-11 07:17
Több mint ezer tonna húst tároltak a nyírbátori üzem szerda hajnalban kigyulladt raktárában –  mondta Máté Antal , a város polgármestere egy videós Facebook-bejegyzésben. Az üzemben határérték feletti ammóniakoncentrációt mértek. Töltsd le az Agroinform mobilapplikációt Androidra vagy iOS-re , hogy útközben is elérd a friss híreket, az időjárást és az apróhirdetéseket. A helyhatóság vezetője a helyi Bátor Médiának nyilatkozva azt mondta: a tűz terjedését megfékezték, most az a feladat, hogy a tűzzel érintett készáruraktárban a tűzoltók kibontsák az ott tárolt göngyölegeket és felszámolják a tűzfészkeket . Ez még hosszú órákat vesz igénybe, a munkálatok akár a csütörtök hajnali órákig is eltarthatnak –  tájékoztatott akkor a polgármester. Máté Antal hangsúlyozta: az óvintézkedések részeként a telephely környékéről az embereket kimenekítették, a katasztrófavédelem munkatársai Nyírbátorban és környékén folyamatosan mérték a levegőminőséget. A város közterületein ugyanakkor nem mértek a veszélyes anyagok olyan koncentrációját, amely meghaladta volna az egészségügyi határértéket – tette hozzá. A bejegyzés szerint az ipari telephelyen 1200 tonna hús égett el, a becsült kár 30 milliárd forint. Több mint ezer tonna húst tároltak a nyírbátori üzem szerda hajnalban kigyulladt raktárában – Fotó: BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság/Facebook A Tisza Párt helyi országgyűlési képviselője, Barna-Szabó Tímea a közösségi oldalán tett bejegyzésében azt írta: a katasztrófavédelemtől kapott információi szerint a nyírbátori üzemi balesetben nem sérült meg senki. A képviselő szerint az üzem területén egészségre káros anyagot - ammóniát - határérték felett is mértek, de ennek visszafejtése folyamatban van. A lakóövezetben indokolt esetben, ellenőrzött körülmények között, rövid időre a kitelepített lakosokat is beengedték, itt káros anyagot nem mértek a levegőben – írta a képviselő. Barna-Szabó Tímea bejegyzésében a helyi lakosok további türelemét kérte, valamint megköszönte a helyszínen dolgozó katasztrófavédelem és a helyieket folyamatosan informáló önkormányzat munkáját. A baromfifeldolgozó üzemben szerdára virradó éjszaka csaptak fel a lángok , az oltáshoz nagy erőkkel vonultak ki több város tűzoltói. Az egységek reggelre körülhatárolták a lángokat, az égő épület közeléből hetvenegy embert telepítettek ki, őket a polgármesteri hivatal épületében helyezték el. A térségi katasztrófavédelmi igazgatóság korábbi közlése szerint a helyszínen a katasztrófavédelmi mobil labor is végzett méréseket: ezek - a honlapra feltöltött adatok szerint - az üzem területén belül veszélyes anyagok határérték feletti értékeit mutatták ki. Forrás: MTI Indexkép: BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
Eredeti cikk megtekintése →