← Vissza

news.bsdnet.hu

Óriási pénzügyi változás a magyar fociban: Az ETO-t, a Fradit és a Lokit is érinti

Csak Foci 2026-06-11 07:37
Az MLSZ éveken át jelentős pénzügyi bónusszal jutalmazta azokat a magyar klubokat, amelyek valamelyik európai kupasorozat csoportkörébe, majd később ligafázisába jutottak. A rendszerben a Bajnokok Ligája-szereplésért mintegy 500 millió forintos, az Európa-ligáért nagyjából 300 millió forintos, míg a Konferencia-ligáért hozzávetőlegesen 200 millió forintos extra támogatás járt az érintett csapatoknak. A csakfoci.hu úgy tudja, hogy a 2026/2027-es idénytől azonban ez a konstrukció megszűnt, így a nemzetközi porondon induló magyar együttesek már nem számíthatnak erre a külön MLSZ-prémiumra. A döntés azt jelenti, hogy a klubok kizárólag az UEFA által biztosított  díjazásokból profitálhatnak a sikeres kupaszereplés esetén. A változás különösen annak fényében érdekes, hogy az elmúlt években a Ferencváros többször is eljutott valamelyik európai sorozat főtáblájára, miközben más magyar klubok számára is komoly motivációt jelenthetett a több százmilliós hazai bónusz lehetősége, hiszen a csapatok még inkább érdekeltté lettek téve a minél jobb nemzetközi szereplésben. Mostantól ugyanakkor a nemzetközi sikerért járó plusz MLSZ-támogatás kikerülhet a rendszerből, így a magyar kluboknak eggyel kevesebb pénzügyi ösztönzőjük maradt az európai kupaporondon. Mint ismeretes, az új idényben az ETO FC (BL), a Ferencváros (EL), valamint a Paks és a DVSC (KL) képviseli majd az NB I-et Európában. A változás okairól kérdeztük a szövetséget - illetve a döntés mögött álló motivációról is -, amennyiben érkezik ezzel kapcsolatos reakció, kiegészítjük a cikket. https://www.csakfoci.hu/magyar-foci/nb-i-megis-biztosan-tervezhetnek-a-klubok-az-uj-idenyre-ennyibol-gazdalkodhatnak-mostantol
Eredeti cikk megtekintése →