← Vissza

news.bsdnet.hu

Megszűnhet az MLSZ egyik kiemelt premizálási rendszere

NB1.hu 2026-06-11 08:28
A magyar klubok már csak az UEFA-díjazásból profitálhatnak Európában. A tervek szerint megszűnik az MLSZ egyik kiemelt premizálási rendszere. A Csakfoci.hu információi szerint a 2026/2027-es idénytől már nem járhat külön szövetségi pénz azoknak a magyar kluboknak, amelyek eljutnak valamelyik európai kupasorozat főtáblájára, illetve ligafázisába. Az MLSZ éveken át jelentős pénzügyi bónusszal jutalmazta a nemzetközi porondon sikeresen szereplő magyar csapatokat. A rendszerben a Bajnokok Ligája-szereplésért mintegy 500 millió forintos, az Európa-ligáért nagyjából 300 millió forintos, míg a Konferencia-ligáért hozzávetőlegesen 200 millió forintos extra támogatás járt az érintett kluboknak. A portál úgy tudja , hogy az eddigi konstrukció a 2026/2027-es idénytől megszűnt, így a nemzetközi kupában induló magyar együttesek már nem számíthatnak erre a külön MLSZ-prémiumra. Ez azt jelenti, hogy sikeres európai szereplés esetén a klubok kizárólag az UEFA által biztosított díjazásokból profitálhatnak. A változás azért is érdekes, mert az elmúlt években a Ferencváros többször is eljutott valamelyik európai sorozat főtáblájára, miközben más magyar klubok számára is komoly motivációt jelenthetett a több százmilliós hazai bónusz lehetősége. A plusztámogatás kikerülése miatt a magyar csapatoknak eggyel kevesebb pénzügyi ösztönzőjük maradhat az európai kupaporondon. Az új idényben az ETO FC a Bajnokok Ligájában, a Ferencváros az Európa-ligában, míg a Paks és a DVSC a Konferencia-ligában képviseli majd az NB I-et. Az NB I-ben közben új névadó szponzori korszak is kezdődik, hiszen szerdán bejelentették: a bajnokság neve ismét OTP Bank Liga lesz.
Eredeti cikk megtekintése →