← Vissza

news.bsdnet.hu

A DVSC tehetséges magyar kapusát igazolta le a Vasas

NB1.hu 2026-06-11 09:58
A fiatal kapus és Nagy Miklós is megszólalt az igazolás után. A Vasas új kapust igazolt: a piros-kékek hivatalosan bejelentették, hogy Engedi Márk csatlakozik a kerethez. A 19 éves játékos a DVSC-től érkezik szabadon igazolhatóként, miután az előző idényben a Karcagban már bizonyított a felnőtt futballban. Az NB1.hu kora reggel jelezte , hogy információi szerint Radó András meghosszabbította a szerződését a Vasasnál, illetve azt is, hogy ma még egy új átigazolási bejelentés várható a piros-kékektől. Ez a bejelentés délelőtt 10 órakor meg is érkezett: a Vasas hivatalossá tette, hogy Engedi Márk a klub játékosa lett. A 2006. szeptember 7-én Makón született kapus legfontosabb utánpótláséveit a DVSC akadémiáján töltötte, ahol 2023 nyarán teljesítményének köszönhetően profi szerződést kapott. Engedi az elmúlt években Tiszakécskén és Karcagon szerepelt kölcsönben. Utóbbi csapatban fiatal kora ellenére szinte az egész mögöttünk hagyott szezonban első számú kapusként számítottak rá. A fiatal hálóőr 18 NB II-es találkozón védte a Karcag kapuját, ezek közül hétszer érintetlen maradt a hálója. Ez egy újonc alakulat esetében mindenképpen figyelemreméltó teljesítmény, ráadásul az azt megelőző két idényben az NB III-ban is védett, így 19 évesen már nem ismeretlen számára a felnőtt futball világa. Nagy Miklós, a Vasas FC sportigazgatója azt mondta a klubhonlapnak , hogy Engedi Márk a Karcagban nyújtott teljesítményével hívta fel magára a szakmai stáb figyelmét. Tehetsége mellett 19 éves kora ellenére már rendelkezik némi felnőtt rutinnal, emellett megfelel a fiatalszabálynak, ezáltal tovább bővítve a stáb lehetőségeit ebben a csapatrészben is. A DVSC-vel idén nyáron lejár a szerződése, így szabadon igazolható játékosként 3 éves szerződést kötöttünk vele.” Engedi Márk nagy megtiszteltetésnek nevezte, hogy megkereste a Vasas, és elmondása szerint nem igazán kellett gondolkodnia azon, hogy Angyalföldön szeretné-e folytatni a pályafutását. Tetszik az a filozófia, amit a klub képvisel, tele van fiatal játékossal a keret és minden lehetőség, illetve körülmény adott ahhoz, hogy én is fejlődjek, vagy akár szintet lépjek a karrieremben. Bizakodó vagyok az előttünk álló szezonnal kapcsolatban, bízom benne, hogy megkapom majd a lehetőséget és élni is tudok vele, mert szeretném megmutatni a stábnak, a csapattársaknak és a szurkolóknak is, hogy mire vagyok képes!”
Eredeti cikk megtekintése →