← Vissza

news.bsdnet.hu

Letartóztattak egy szekszárdi tolvajt

Police.hu 2026-06-11 08:49
A visszaeső férfi előszeretettel lopott drogériákból, de lakásból és autóból is emelt el értékeket. A Szekszárdi Rendőrkapitányságon indult eljárás tavasszal ismeretlen tettesek ellen, akik az egyik országos áruházlánc Arany János utcai üzletében többször loptak. Nagyjából egy hónap leforgása alatt ötször tért vissza a páros, és összesen 88 ezer forint értékben vittek el mosószereket és piperecikkeket. Időközben az egyik Arany János utcai drogéria is feljelentést tett, a tolvaj néhány napon belül kétszer is illatszereket vitt el összesen 181 ezer forint értékben. A nyomozók információi szerint a bolti lopásokkal egy korábbról ismert, 38 éves helyi férfi és 46 éves élettársa volt összefüggésbe hozható. A bizonyítékok alapján a férfi más lopásokat is elkövetett. Még a télen tört be egy helyi nő lakásába és vitt el értékeket, április elején pedig a nő férjének a parkolóban álló, lezárt autójából emelt el ruhaneműket. A két lopással okozott kár meghaladja a 600 ezer forintot. Hasonlóan járt egy áruszállító is, akinek az egyik Tartsay Vilmos utcai üzlet előtt leállított és a pakolás miatt őrizetlenül hagyott teherkocsijáról emelt el egy kartondobozt, melyben 250 ezer forint értékben műszaki cikkek voltak. Kollégáink június 2-án állították elő a többszörösen büntetett férfit és gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették. Időközben a bíróság le is tartóztatta. A lopás bűntette és egyéb bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt indult eljárás a Szekszárdi Rendőrkapitányságon folytatódik.
Eredeti cikk megtekintése →