Ismét sztrájkoltak a Hanon magyar dolgozói
Autópro
2026-06-11 11:21
Június 5-én, pénteken a dél-koreai Hanon pécsi telephelyén tartottak sztrájkot a dolgozók. László Zoltán, a munkabeszüntetést szervező Vasas Szakszervezet Szövetség alelnöke akkor azt mondta , a műszakban lévő dolgozók mintegy 97 százaléka, több mint 250 munkavállaló vett részt a munkabeszüntetésben, ezzel erős üzenetet küldtek a vállalatnak, megmutatták, hogy „elkötelezettek az önmagukért és egymásért való kiállásban”.
A szakszervezet friss közleménye szerint a „pécsi telephelyen hatalmas részvétellel végrehajtott figyelmeztető sztrájk után” a székesfehérvári kollégák is sztrájkba léptek, mégpedig június 11-én, csütörtökön délelőtt 9 és 11 óra között.
Ahogyan Pécsen, úgy Székesfehérváron is igaz: a munkavállalók a 2025-ben végrehajtott 3 százalékos béremelés után, a 2026-ra ígért és csak részben végrehajtott 4 százalékos béremelést nem tartják elfogadhatónak. Álláspontjuk szerint béreik reál értéke folyamatosan csökken, miközben a dolgozókra nehezedő elvárások nemhogy csökkennének, de többlet-munkát, hétvégi túlórákat is elvár a vállalat tőlük.
A 24.hu elérte a sztrájk utolsó perceiben László Zoltánt, aki szerint a munkabeszüntetésben minimum a – műszakban lévő – dolgozók 92 százaléka részt vett, ez több mint 300 embert jelent. Ha nem jutnak eredményre a mostani akciók után, akkor hosszabb sztrájk következhet.
A Hanons Sytems a cégcsoport honlapja szerint világszerte több mint 20 ezer főt alkalmaz félszáz telephelyen Ázsiában, Európában, az amerikai kontinensen és a Dél-afrikai Köztársaságban. Magyarországon Pécsen és Székesfehérváron termel, de egy 20223-as hír szerint Rétságon is beruházást hajt végre.
A dél-koreai cég hivatalosan egyelőre egyik sztrájkra sem reagált.
Tetszett ez a hír? Értesüljön elsőként a járműipari történésekről, iratkozzon fel az autopro.hu hírlevelére az alábbi linken !