← Vissza

news.bsdnet.hu

Új buszsávok épülnek Budapesten, itt dolgoznak

Vezess 2026-06-11 12:49
Az autóbuszgyorsítási program részeként újabb buszsávokat létesítenek két forgalmas fővárosi helyszínen. Azonnal kezdődik a munka. 2026.06.11. csütörtök 13:49 Új buszsáv épül a Róbert Károly körúti felüljárón, az Árpád híd felől az M3-as autópálya kivezető szakaszára vezető felhajtó elején, valamint a XI. kerületben, az Egér úton, a Karéjos utca és a Péterhegyi út közötti szakaszon, a belváros irányába – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK). A BKK-járatok előnyben részesítése érdekében június 12-től a XIII. kerületi Róbert Károly úti felüljáró végénél, az M3-as autópálya fővárosi szakaszára vezető sáv kezdeténél rövid besoroló sávot jelölnek ki az autóbuszok számára. Az intézkedés célja, hogy az autóbuszok elkerülhessék a felüljáró külső sávjában esetlegesen kialakuló torlódást. A XI. kerületi Egér úton a centrum irányba, a Karéjos utca és a Péterhegyi út közötti szakaszon szintén június 12-től alakítanak ki buszsávot. A forgalomtechnikai beavatkozás a hosszú, jobbra kanyarodó sávban biztosít elsőbbséget a buszoknak, elsősorban a reggeli csúcsforgalmi időszakokban segítve a haladásukat, ezzel csökkentve a menetidőt. Az elmúlt időszakban több helyen is kialakítottak már buszsávokat, például a XI. kerületi Budafoki úton és a XIX. kerületi Báthory utcában. Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!
Eredeti cikk megtekintése →