← Vissza

news.bsdnet.hu

Gasly a monacói drámáról: Ez volt pályafutásom legnehezebb napja az F1-ben

F1világ 2026-06-11 13:18
Gaslyt harmadikként intette le a kockás zászló a hercegségben, ám két, egyenként 5 másodperces időbüntetést kapott, amiért kis mértékben átlépte a megengedett sebességhatárt a bokszutcában. Csapata, az Alpine azóta felülvizsgálati kérelmet nyújtott be, az ügyet abban az esetbe nyitják újra, ha a francia istálló elő tud állni olyan új és releváns bizonyítékokkal, amelyek még nem álltak a monacói versenybírók rendelkezésére. Gasly és az Alpine álláspontja szerint a csapat saját adatai alapján a versenyző valójában nem lépte túl a bokszutcai sebességhatárt. A meghallgatást csütörtökre tűzték ki, még a barcelonai versenyhétvége előtt. Gasly a sajtó képviselőinek nyilatkozva elismerte, hogy a monacói eredmény komoly érzelmi terhet jelentett számára. HIRDETÉS HIRDETÉS Arra a kérdésre, mennyire volt nehéz összeegyeztetni a barcelonai felkészülést a felülvizsgálati eljárással, Gasly így válaszolt: „Azt hiszem, részemről jogos azt mondani, hogy ez volt a legnehezebb napom, amióta az F1-ben vagyok, és a sportpályafutásomban is.” HIRDETÉS „Tudják, sportszakmai értelemben mondom, nem 2019-re, Anthoine-ra [Hubert] és hasonlókra gondolok. Szóval sportszakmai szempontból azt mondanám, egyértelműen ez volt a legnehezebben feldolgozható, mert nagyon erős teljesítményt nyújtottam.” „Gyerekként nyilván a Forma-1-et nézve nőttem fel, és franciaként az ikonikus Monacói Nagydíjnak különleges jelentése van számomra, de soha nem volt lehetőségem felállni arra a dobogóra.” Gasly elmagyarázta, hogy a körülmények miatt különösen nehéz volt elfogadnia a csalódást, hiszen az Alpine számára viszonylag ritkán adódik lehetőség arra, hogy dobogós helyezésekért harcoljon. „És ismétlem, ha olyan autót vezetsz, amely minden második hétvégén lehetőséget ad arra, hogy dobogón végezz, az valamelyest más helyzet” — mondta. „A pályafutásom során még nem voltam olyan helyzetben, hogy ilyen autó legyen alattam. Ezért tudom, hogy amikor megvan az esély, az lehet évente egyszer, lehet kétévente egyszer, vagy évente kétszer-háromszor. De amikor ott van, biztos akarok lenni abban, hogy én ragadom meg.” HIRDETÉS „És ez egy különleges hely volt, egy különleges eredménnyel. Egyértelműen ez volt a legnehezebb, legnehezebb pillanat.” Az eredmény ellenére Gasly azt mondja, továbbra is büszke arra a teljesítményre , amelyet az Alpine Monacóban nyújtott: „Ami a teljesítményt illeti, úgy gondolom, a csapattal mindent tökéletesen végrehajtottunk.” HIRDETÉS „Nagyszerű időmérő, nagyszerű rajt. Az első rajtnál sikerült megelőznöm Landót [Norris], a második rajtnál pedig Isackot. Úgy gondolom, a teljesítmény szempontjából nagyon büszkék lehetünk arra, amit azon a hétvégén elértünk.” Gasly elismerte, több napra volt szüksége ahhoz, hogy feldolgozza a monacói eseményeket, mielőtt figyelmét Barcelonára fordította volna. A Honda reagált elsőként az F1-es motorszabályok módosítására „Egyértelműen szükségem volt erre a néhány napra, hogy valamelyest lenyugodjak” — mondta. „Monaco önmagában is nagyon intenzív hétvége, a pályán és azon kívül is. A vezetés rengeteg energiát igényel. Rendkívül magas adrenalinszinten működsz.” „Így magával a helyzettel együtt hétfőn és kedden elég sok mindent fel kellett dolgoznom, de most már jó állapotban érzem magam ahhoz, hogy 100 százalékban erre az új versenyhétvégére koncentráljak.” „Elég sok egyeztetés zajlott a csapattal, az ügyvédekkel, az ügyünkkel kapcsolatban, és így tovább. Szóval még mindig nagyon benne vagyok abban, ami történt, és az egész helyzetben.”
Eredeti cikk megtekintése →