← Vissza

news.bsdnet.hu

Most kaptam egy SMS-t a Telekomtól, hogy aktiválták az RCS-t az előfizetésemhez

HWSW 2026-06-11 13:47
Szerző: Koi Tamás 2026. június 11. 14:47 Itt vagyunk 2026 június 11-én, és SMS-t kapok a Telekomtól arról, hogy - ha eddig nem tűnt volna fel - aktiválták az RCS szolgáltatást az előfizetésemhez. El sem hiszem. Mármint, hogy pont erről SMS-t küld a szolgáltató. Pláne úgy, hogy a szolgáltatás semmilyen szempontból nem számít újnak, igaz, idén februárban, az iOS operációs rendszer 26.3 -as frissítésével elérkezett az mérföldkőnek tekinthető változás, hogy immár iPhone-ok és Androidot futtató okostelefonok között is működik az RCS küldés-fogadás. Ehhez az extrához egyébként jelenleg csak a telekomos iPhone-tulajoknak van hozzáférésük, nekik is az anyavállalatnak köszönhetően, mely a háttérinfrastruktúrát üzemelteti. Hogy erről miért kellett SMS-t küldeni, illetve legfőképpen miért pont most, de gyanítom köze lehet hozzá annak, hogy az RCS-szolgáltatás működését bemutató landing oldal mostanság kapott egy jelentősebb frissítést, kiegészülve a keresztplatformos működésre vonatkozó információkkal.
Eredeti cikk megtekintése →