Az FIA felülvizsgálja Gasly monacói büntetését
F1világ
2026-06-11 13:54
A Forma-1 irányító testülete megvizsgálja, miért kapott Pierre Gasly bokszutcai gyorshajtásért büntetést a Monacói Nagydíjon. Az Alpine versenyzője a pályán a harmadik helyen ért célba, ám a sportfelügyelők két különálló, egyenként 5 másodperces időbüntetést szabtak ki rá , ami végül a hivatalos végeredményben a hetedik helyre sorolta vissza.
Az FIA sportfelügyelői csütörtökön elfogadhatónak minősítették az Alpine vasárnap este benyújtott felülvizsgálati kérelmét. Ennek értelmében most azt vizsgálják meg, hogy Gasly büntetéseit vissza kell-e vonni.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Gasly egyike volt annak a hat versenyzőnek, akiket a futamon bokszutcai gyorshajtás miatt büntettek meg. Az esetek aggodalmat keltettek a bokszutcai sebesség ellenőrzésére használt időmérő hurokrendszer működésével kapcsolatban.
HIRDETÉS
A szabálysértések egy része annak ellenére történt, hogy az érintett pilóták különösen óvatosan próbálták elkerülni a gyorshajtást: volt, aki jóval a 60 km/h-s határ alatt haladt, illetve szélesebb íven közelítette meg a bokszutca bejáratát.
Az Alpine már vasárnap este kérte az ügy felülvizsgálatát, a sportfelügyelők pedig csütörtökön megállapították, hogy a kérelem befogadható, miután a francia csapat új és releváns bizonyítékokkal állt elő. A következő lépés annak eldöntése lesz, hogy Gasly két öt másodperces büntetését érvényben hagyják-e, vagy törlik.
Gasly a visszasorolást pályafutása legnehezebb sportszakmai pillanatának nevezte. A monacói dobogón végül nem ő, hanem a Red Bull versenyzője, Isack Hadjar ünnepelhetett.
Gasly a monacói drámáról: Ez volt pályafutásom legnehezebb napja az F1-ben