← Vissza

news.bsdnet.hu

Már Belgiumban is használható a Tesla FSD Supervised

Villanyautósok 2026-06-11 16:05
Gyakorlatilag 24 órán belül két ország is engedélyezte a Tesla rendszerének használatát a területén. A hírt maga a közlekedési miniszter osztotta meg. Tegnap adtunk hírt róla, hogy negyedik európai országként, Hollandia, Litvánia és Észtország után Dánia is engedélyezte a Tesla FSD (Supervised) rendszerét, amely ugyan jogilag még csak kettes szintű vezetéstámogató, a sofőr felügyeletét kívánja, de sok tekintetben a négyes szint kényelmét nyújtja. Nem telt el 24 óra és a lista máris bővült is: Belgium lett az ötödik ország, ahol jóváhagyták a Tesla felügyelet mellett használható önvezető rendszerét. A hírt Annick De Ridder, az ország közlekedési, közmunkaügyi, kikötői és sportminisztere jelentette be az X-en. De @Tesla community houdt hier al geruime tijd de vinger aan de pols over de toelating voor de FSD-technologie op onze Vlaamse en Belgische wegen. Uit waardering voor jullie niet-aflatende interesse (en aanmoediging 😉), krijgen jullie hierbij de primeur: ik heb net de toelating… pic.twitter.com/Yrps4OHTj8 — Annick De Ridder (@AnnickDeRidder) June 10, 2026 A miniszter asszony egyike volt a bevezetés első támogatóinak. Miután a holland közlekedési hatóság jóváhagyta az autógyártó kérelmét és engedélyezte a rendszer használatát hazája területén, Belgium rögtön jelezte, hogy igyekeznek mielőbb kiadni saját jóváhagyásukat a szomszédja engedélyére támaszkodva. Belgium csatlakozása az FSD-klubhoz már csak azért is fontos, mert most először lesz használható a fejlett vezetéstámogató két szomszédos országban . Eddig az országhatárokhoz érve a rendszer figyelmeztette a sofőrt, hogy ki fog kapcsolni, de most – elméletileg – meglesz a lehetőség rá, hogy a schengeni határon is átvezesse az autót. A miniszter asszony egyébként posztjában megköszönte a Tesla-közösség folyamatos érdeklődését, és támogatását és köszönetképp közvetlenül az aláírás után, hozzájuk szólva jelentette be a hírt a közösségi médiában. A miniszteri engedély most hivatalosan még bekerül a belga minisztérium homologizációs osztályára, amely értesíti a holland hatóságot a jóváhagyásról. Időközben egyébként a Tesla is megosztotta az első adatokat a két hónapja futó holland üzemről , amelyek alapján a cég állítása szerint az FSD-vel közlekedő autók 3,5-szer kevesebb baleset részesei , mint azok a Teslák, amelyeket ember vezet. In the last 2 months, FSD Supervised has been over 3x safer than manual driving on Dutch roads pic.twitter.com/nsERcFjG7R — Tesla Europe, Middle East & Africa (@teslaeurope) June 9, 2026 Az apró betűs részből az is kiderül, hogy a holland autópályákon április 10. és június 5. között 16,6 millió kilométert tettek meg FSD-vel az autóik és egyetlen baleset sem történt, míg a többi Tesla 158,7 millió kilométer alatt 33-szor karambolozott. A városi forgalomban a statisztika ennél valamivel rosszabb: 7 millió kilométer alatt három baleset volt FSD-n, szemben a flotta többi tagjával, amelyek 152,9 millió kilométer alatt 109-szer karamboloztak. Dánia is engedélyezte a Tesla önvezető rendszerét
Eredeti cikk megtekintése →