Tizenkilencezer embert küld el idén a Volkswagen
Autópro
2026-06-11 16:20
A kihasználatlan gyárak és az elektromos átállás, valamint az elszálló energiaköltségek miatt a Volkswagen Csoport jövedelmezősége jelentősen visszaesett az utóbbi években. A 2024 végén született megállapodás értelmében gyárakat végül nem zár be a konszern, de brutális leépítést végrehajt – igaz, főleg a nyugdíjazás vagy egyéb okok miatt megüresedő helyeket nem tölti fel a cég, tömeges elbocsátás nem várható.
Egy, a Reuters-hez eljutott beszédtervezet szerint Oliver Blume június 18-án a részvényeseket arról fogja tájékoztatni, hogy a költségcsökkentés a tervek szerint halad, az idei év végére 19 ezer állás szűnik meg a VW-nél Németországban.
2030-ig 28 ezer munkahely megszüntetéséről állapodott meg a cég a munkavállalói oldallal – a korábbi tervek szerint addigra 35 ezer állást számolnak fel, ezzel bárhuzamosan alaposan csökkentik a gyártási kapacitást is.
Blume a beszédének vázlata szerint azt is meg fogja említeni, hogy 2025-ben a Volkswagen német üzemeiben a gyártási költség húsz százalékkal csökkent.
Érdekesnek találta ezt a hírt? Ne maradjon le a legfontosabb járműipari történésekről, iratkozzon fel hírlevelünkre ezen a linken !