← Vissza

news.bsdnet.hu

Egy kiszivárgott Mol-levél szerint csütörtökre elfogy a biztonsági tartalékból felszabadított dízelkészlet

HVG 2026-05-12 15:38
A Mol védett áron elérhető termékből készül kielégíteni a töltőállomások dízeligényét, csakhogy a kutaknak is ugyanezen az áron kell továbbadniuk az üzemanyagot. Az ország biztonsági kőolajtermék-készletéből a kormány március 9-i rendelete alapján a Mol számára felszabadított dízelmennyiség várhatóan szerda éjfélre elfogy – tudatta kisebb benzinkutakat működtető partnereivel az olajtársaság körlevelében, amely azMforhozis eljutott. A még az Orbán-kormány által bevezetett „védett áras” üzemanyagot a töltőállomások az ország stratégiai tartalékából felszabadított, a nagykereskedőknek alacsony áron kitárolt mennyiségekből biztosítják, ez az, ami a Mol tájékoztatása szerint csütörtökre elfogy. A levél szerint az ugyanilyen alapon alacsonyabb áron kínált 95-ös benzin továbbra is elérhető marad az egyes kutaknak megállapított kvóta erejéig. A tájékoztatás szerint a további felmerülő üzemanyag igényeket a Mol saját termelésből származó, védett áron elérhető termékből elégíti ki. Ez azért jelent problémát a kutaknak, mert azok ugyanezen a védett áron kötelesek továbbadni az üzemanyagot. Az árrés nélküli értékesítés pedig nyilvánvalóan veszteségessé teszi a működtetésüket. Ahogy arról aHVG is beszámolt, a Mol már vasárnap arról tájékoztatott egyes kutakat, hogy a felszabadított stratégiai tartalékból számukra megállapított dízel termékhányadot kimerítették, vagyis azok már hétfőn is csak árrés nélküli konstrukcióban tudtak dízelt forgalmazni. https://hvg.hu/360/20260422_mol-tisza-magyar-peter-kekva Nyitókép: AFP / DPA / Philipp Schulze Nem egyszerű vezetői segédlet, hanem a megbízható árbevétel- és eredménykimutatás egyik alapfeltétele. Mikor áfamentes? A kérdésre dr. Csobánczy Péter, az Adózóna szakértője válaszolt. Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk. Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat? Köszöntőjében Magyar Péter jelezte, hogy „az Orbán-bábok” május 31-ig még lemondhatnak. Mészáros Lőrinc felesége szintet lépett a viselhető luxus árfekvésében. Az új kormány még nyáron pótköltségvetést terjeszt be, a jövőben pedig ősszel készülnek majd a büdzsék.
Eredeti cikk megtekintése →