Megjött az első Mobiliti-töltő a KFC-hez: itt már evés közben töltheted az autód
Villanyautósok
2026-06-12 05:05
Újabb fontos lépést tett az elektromos autózás hazai infrastruktúrájának fejlesztésében az MVM Mobiliti: üzembe helyezték az első villámtöltőt egy KFC étteremnél. Az 50 kW teljesítményű berendezés a váci KFC parkolójában kapott helyet, és egy hosszabb távú együttműködés első állomását jelenti az étteremhálózatot üzemeltető AmRest Kft. és a Mobiliti között.
A KFC parkolóiban is Mobiliti villámtöltők lesznek
Az új töltő két CCS-csatlakozóval rendelkezik, így egyszerre akár két elektromos autó töltését is képes kiszolgálni. A 50 kW-os teljesítménynek köszönhetően a járművezetők az étteremben eltöltött idő alatt jelentős mennyiségű energiát tölthetnek autójuk akkumulátorába, melynek révén a töltés a mindennapi program természetes részévé válhat.
A projekt célja, hogy az elektromos autósok számára egyre több olyan helyszínen legyen elérhető a töltési lehetőség, ahol egyébként is megfordulnak. A gyorséttermek, bevásárlóközpontok és egyéb szolgáltatóegységek ideális helyszínek lehetnek, hiszen a töltés ideje alatt az autósok kényelmesen intézhetik egyéb ügyeiket vagy elfogyaszthatják ételüket.
A váci helyszín csak a kezdet: az együttműködés keretében a jövőben további KFC éttermeknél is megjelenhetnek Mobiliti-töltők. Ezzel nemcsak az elektromos közlekedés terjedését támogatják, hanem az ügyfélélményt is javítják, hiszen az autósoknak nem kell külön kitérőt tenniük a töltés miatt.
A Mobiliti országos fejlesztési stratégiájának fontos eleme, hogy a töltőhálózat ne csak autópályák és közlekedési csomópontok mentén, hanem kereskedelmi szolgáltatóhelyek közelében is folyamatosan bővüljön. A váci KFC ebből a szempontból is ideális helyszín, hiszen a helyi forgalom mellett az átutazókat is kiszolgálhatja.
„Társaságunk elkötelezett amellett, hogy folyamatosan tovább bővítse hálózatát, és partnereivel együttműködve még több olyan helyszínen tegye elérhetővé az e-töltést, ahol az valódi kényelmet és magas színvonalú felhasználói élményt nyújt. Célunk, hogy az elektromos autók töltése hosszú távon a mindennapok természetes, szinte észrevétlen részévé váljon” – mondta Kormos Péter, az MVM Mobiliti ügyvezetője.
Az MVM Mobiliti jelenleg Magyarország legnagyobb töltőhálózatát üzemelteti. A közel 2000 töltési pontból álló rendszer teljes országos lefedettséget biztosít a mintegy 180 ezer regisztrált ügyfél számára, miközben az elektromos autók számának növekedésével párhuzamosan a hálózat is folyamatosan bővül.