Hadjar nem bánná különösebben, ha elveszítené monacói dobogóját
F1világ
2026-06-12 06:00
Az eljárás első akadályát már sikerrel vette az Alpinea, mivel a kérelmet befogadhatónak minősítették, az azonban továbbra is kérdéses, hogy mindez végül megváltoztatja-e az eredményeket. A büntetések Gaslyt a harmadik helyről a hetedik pozícióba sorolták vissza.
Amennyiben a felülvizsgálat nyomán módosulna a végeredmény, az Isack Hadjart a negyedik helyre taszítaná vissza, ezzel pedig elveszítené pályafutása második dobogóját, valamint első dobogós eredményét a Red Bull színeiben. Hadjar a futamon Kimi Antonelli és Lewis Hamilton mögött ért célba.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
A fiatal francia versenyző ugyanakkor Barcelonában jelezte, nem viselné meg különösebben, ha mindez valósággá válna, miután már most megbízható csapattársként bizonyított Max Verstappen oldalán.
HIRDETÉS
„Kár lenne a monacói történetem szempontjából, mert jól mutatna, hogy Monacóban írtam alá a szerződésemet a Red Bull-lal, miután megnyertem egy versenyt, és megszereztem az első dobogómat a Red Bull-lal Monacóban” — mondta Hadjar.
„Ez egyszerűen jól hangzik. Az egyetlen hátránya az lenne, hogy elvennének tőlem három pontot, de a dobogóm megvolt, az érzelmek megvoltak, szóval három ponttal lenne kevesebb.”
Hamilton nem mond le a vb-esélyekről: „Soha ne mondd, hogy soha!”