Alonso: Valószínűleg ez lesz az utolsó barcelonai F1-es versenyem
F1világ
2026-06-12 06:30
A Circuit de Barcelona-Catalunya 1991-es bemutatkozása óta rendszeresen adott otthont Forma-1-es nagydíjaknak, az év elején azonban megerősítették, hogy rotációs rendszerbe kerül a spái versennyel, és 2028-ban, 2030-ban, valamint 2032-ben rendez majd futamokat.
Alonso korábban nyíltan beszélt arról, miként gondolkodik Forma-1-es jövőjéről, miután az Aston Martinnal kötött szerződése az idény végén lejár. Korábban azt is elismerte, hogy az apává válás megváltoztatta a szemléletét, ugyanakkor továbbra is szeretne valamilyen formában versenyezni.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
A Barcelona-Katalónia Nagydíj előtt a spanyol versenyző így fogalmazott: „Különleges hétvége lesz. Valószínűleg ez lesz az utolsó barcelonai versenyem a Forma-1-ben, ezért szeretnék köszönetet mondani mindenkinek.”
HIRDETÉS
„Megpróbálom élvezni a hétvégét. Nem leszek versenyképes, és az időmérőn nem leszek túl sokáig az autóban – a versenyen remélhetőleg igen, de nem azon a tempón, amit mindannyian szeretnénk. Azt szeretném, hogy mindenki így is élvezze a hétvégét.”
„Mindig ünnep volt, amikor Barcelonába érkeztünk. Azt hiszem, ez a 23. nagydíjam [itt], és mindegyik varázslatos volt. Ennek az utolsónak is varázslatosnak kell lennie.”
Jelenlegi csapata, az Aston Martin nem úgy kezdte az évet, ahogyan azt remélte, az istálló továbbra is a mezőny hátsó részében küszködik.
Hadjar nem bánná különösebben, ha elveszítené monacói dobogóját
Alonso a legutóbbi, Monacói Nagydíjon szerezte meg a csapat első pontját az idényben, ugyanakkor reálisan látja az esélyeit arra, hogy szenvedélyes hazai szurkolóinak erős eredményt szállítson a spanyol pályán – olyat, mint amilyenek a 2006-os és 2013-as győzelmei voltak.
HIRDETÉS
Amikor arról kérdezték, hisz-e abban, hogy még a rajtrácson lesz, amikor Barcelona két év múlva ismét versenyt rendez, így válaszolt: „Nincs semmi konkrét a fejemben. Nyár után hozom meg a döntést arról, hogy folytatom-e vagy sem.”
„Barcelona nyilvánvalóan nem lesz jövőre, szóval ha azt sem tudom, mit fogok csinálni jövőre, szinte lehetetlen biztosnak lenni abban, mit fogok csinálni két év múlva.”
HIRDETÉS
„Minden versenyt, ahová idén elmegyek, úgy tekintek, hogy potenciálisan az utolsó alkalom lehet – Ausztráliában az utolsó alkalom, Kínában az utolsó alkalom, Monacóban az utolsó alkalom. Itt, Barcelonában ennek egy kicsit nagyobb az esélye, mivel jövőre nem lesz verseny.”