← Vissza

news.bsdnet.hu

Amfetamin, marihuána, hasisgyanta

Police.hu 2026-06-12 06:30
Összesen 13 kg kábítószert foglalt le a KR NNI egy 58 éves veszprémi férfitól. A gyanú szerint ismeretségi körben terjesztette a drogot. A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) Kábítószer Bűnözés Elleni Hivatal székesfehérvári egysége június 1-jén csapott le a drogdílerre. A bilincs egy veszprémi utcában kattant a kezén. A nyomozók azzal gyanúsítják, hogy a Veszprém külterületén lévő Csatár-hegyen, egy házban árusított különböző típusú kábítószereket ismerősei körében. Amikor elfogták, valamennyi hozzá tartozó ingatlanban kutatást tartottak. A Csatár-hegyi házban 749 gramm amfetamin, 356 g marihuána és 12,342 kg hasisgyanta került elő. Utóbbit vákuumfóliába csomagolta, pirospaprikával vegyítette. Ezen túl digitális mérleget is lefoglaltak tőle a nyomozók.  A lefoglalt kábítószer feketepiaci értéke meghaladja a 70 millió forintot. Előállítását követően kábítószer-kereskedelemmel gyanúsították meg az 58 éves férfit, majd bűnügyi őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását, amit a bíróság elrendelt. További két vásárlót hallgattak ki gyanúsítottként: a nőnek és a férfinak kábítószer birtoklása miatt kell felelnie.
Eredeti cikk megtekintése →