Változtat a fékeken a Ferrari Leclerc monacói kiesése után
F1világ
2026-06-12 07:30
Leclerc a hazai versenyén a dobogó harmadik fokát érő pozícióban haladt, amikor a futam hajrájában beküldött Safety Car utáni újraindítást követően Ferrarija az utolsó kanyarban egyenesen továbbcsúszott, majd a korlátban kötött ki, ezzel véget vetve a versenyének.
A 28 éves versenyző a történtek után nem tudta leplezni csalódottságát: úgy fogalmazott, „rendkívül csalódott, szomorú, dühös”, miközben részletesebben is beszélt azokról a fékproblémákról, amelyekkel a verseny során küzdött.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Néhány nappal később, a Barcelona-Katalónia Nagydíj előtt a média arról kérdezte Leclerc-t, milyen volt a monacói kiesést követő elemzés, illetve hogy a hétvégére rendelkezésre áll-e valamilyen megoldás a fékekkel kapcsolatban.
HIRDETÉS
„Nem fogok túl sok részletbe belemenni” – válaszolta. „Nem sokban különbözik attól, amit közvetlenül utána mondtam. Most előre összpontosítunk, és megpróbáljuk maximalizálni ezt a hétvégét, remélhetőleg visszatérni a dobogóra, és jó pontokat szerezni.”
„Monaco fáj, de most ez van. Ezen már nem tudok változtatni, és előre kell tekintenem.”
Leclerc-t arról is kérdezték, milyen részleteket tud megosztani a fékekkel kapcsolatos helyzetről. A nyolcszoros futamgyőztes így felelt: „Őszintén szólva nem sokat.”
„Azt fogjuk tenni a mi oldalunkon, amit a legjobbnak gondolunk, és megpróbáljuk maximalizálni mindazt, amit meg tudunk tenni – ez az én feladatom versenyzőként, és a mi feladatunk csapatként. Tovább fogjuk nyomni. Monaco még mindig fáj. Általában elég jó vagyok abban, hogy továbblépjek, de azt hiszem, ez most azért fáj, mert hazai verseny is volt.”
HIRDETÉS
„Most már csak azt várom, hogy holnap újra pályán legyek, és ismét vezessek. Ez a legjobb módja annak, hogy elfelejtsem, mi történt a múlt hétvégén.”
Alonso: Valószínűleg ez lesz az utolsó barcelonai F1-es versenyem
Leclerc a fékek témájával kapcsolatban hozzátette: „Az elmúlt két hétvége nagyon nehéz volt számomra. Összességében úgy gondolom, hogy a folytatásban némileg változtatni fogunk azon a konfiguráción, ahogyan a fékeinket használjuk.”
HIRDETÉS
„Részletesebben belemenni ebbe számomra nehéz. Meglátjuk – nem gondolom, hogy ez forradalmi változás lesz, de a verseny bizonyos szakaszaiban számítani fogok változásra.”
A monacói hétvége után derült ki, Leclerc csapattársa, Lewis Hamilton egy ideje már nem a Brembo, hanem a Carbon Industries féktárcsáit és betéteit használja, miközben a fékrendszer többi részét továbbra is a Ferrarival már mintegy fél évszázada partnerségben álló olasz vállalat szállítja. Az F1VILÁG.HU-nak nyilatkozva Leclerc már Monte-Carlóban utalt rá, Barcleonában követni fogja Hamilton példáját.
A katalán hétvégére előre tekintve a Ferrari versenyzője jelezte, nem szeretne túl nagy elvárásokat támasztani az eseménnyel kapcsolatban.
„Úgy gondolom, reálisan nézve továbbra is a Mercedes jelenti a mércét” — fogalmazott. „Szerintem a Mercedes továbbra is rendkívül erős lesz. A Red Bull erős volt Monacóban, tehát nem arról van szó, hogy csak mi fejlődünk.”
„Biztos vagyok benne, hogy a többi csapat is keményen dolgozik ugyanezen. Nincsenek nagy elvárásaim erre a hétvégére, egyszerűen azért, mert nem is akarok ilyeneket támasztani. A legjobb, amit tehetünk, hogy magunkra koncentrálunk, és megpróbálunk mindent kihozni a lehetőségeinkből.”