Russell sima hétvégére vágyik Barcelonában: „Nem kérek szerencsét, csak normalitást”
F1világ
2026-06-12 08:00
Russell erősen kezdte az idényt — egyben a Forma-1 új szabályrendszerének korszakát —, hiszen domináns győzelmet aratott Ausztráliában. Ez azonban eddig az egyetlen sikere maradt, miután csapattársa, Kimi Antonelli sorozatban az elmúlt öt versenyt megnyerte.
Változtat a fékeken a Ferrari Leclerc monacói kiesése után
A brit pilóta szereplését Kínában és Kanadában technikai problémák hátráltatták, Japánban pedig a Safety Car időzítése dolgozott ellene. Russell ugyanakkor elismerte, hogy Miamiban és Monacóban a saját teljesítménye sem volt olyan erős , mint amilyennek lennie kellett volna.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
A múlt hétvégi, Monte-Carlo utcáin rendezett újabb fájdalmas verseny után — ahol a bokszutcai sebességtúllépésért kapott büntetések dobogós helyezésébe kerültek, és végül a legjobb tízen kívül zárt — Russell 68 pontos hátrányban érkezik Barcelonába Antonellivel szemben.
HIRDETÉS
Arra a kérdésre, milyen lelkiállapotban várja a hétvégét, amely a 100. versenye lesz a Mercedes színeiben, Russell így válaszolt: „Ahogy Monacóban is mondtam, egyszerűen meghalok azért, hogy legyen egy sima hétvégém. Nem azt kérem, hogy a világ szerencsét adjon nekem, csak semleges szerencsét szeretnék. Néha így mennek a dolgok a versenyzésben.”
„Hat versenyem volt. Monacóban és Miamiban, őszintén szólva, a teljesítményem nem volt elég erős. A másik négyen szerintem nagyon erős volt a teljesítményem. Most itt állunk, és valószínűleg három dobogóval többem lehetne, ha a dolgok egyszerűen normálisan alakulnak.”
„Nem volt szükségem semmilyen jó szerencsére, csak normalitásra. Most itt tartunk. Semmin sem tudok változtatni. Teljes mértékben arra koncentrálok, amit én irányítani tudok, arra, mit tehetek azért, hogy tovább fejlődjek.”
„Jól érzem magam, pozitív vagyok. Ha ezek a rajtam kívül álló dolgok folytatódnak, akkor folytatódni fognak. Ha nem, az fantasztikus.”
HIRDETÉS
Russellt arról is kérdezték, milyen szezont rakott össze eddig Antonelli, aki a jelek szerint jelentős előrelépést tett a 2025-ös, ezüstnyilaknál töltött első idényéhez képest.
„Mindig is tudtam, hogy Kimi elképesztő versenyző” — mondta Russell. „Nem lehet ilyen pályafutási íved anélkül, hogy fantasztikus versenyző lennél, ezért mindig tudtam, hogy szoros lesz a küzdelem Kimivel, ahogy annak két nagyszerű versenyző között mindig lennie kell.”
HIRDETÉS
„Jelenleg igazán elképesztő munkát végez, ezért hatalmas elismerést érdemel.”
Amikor arról kérdezték, hogy tapasztaltabb Mercedes-versenyzőként is tanul-e valamit Antonellitől, Russell így folytatta: „Szerintem határozottan eltérő vezetési stílusunk van, de ezt már tavaly is láttam, és úgy gondolom, fontos azt követni, ami számodra működik.”
„Néha, amikor látod, hogy valaki egy adott pályán jobb munkát végez, meg akarod próbálni lemásolni. Lehet, hogy ez nem egészen működik ahhoz, amire neked szükséged van.”
„Ő egy igazán elképesztő versenyző, és jelenleg elképesztő sorozatban van. Én csak egy tiszta hétvégében reménykedem, és abban, hogy újra fel tudjuk venni vele a harcot, ahogy Kanadában tettük.”