Újabb kezelésre van szükség: nőtt Rubint Réka daganata – elküldték a mintáit Amerikába
Mediapiac
2026-06-12 07:50
Mivel kiderült, hogy nőtt a primer daganata, Rubint Réka orvosai úgy határoztak: a fitneszlady-nek kezelésváltásra van szüksége. A család Amerikába is küldött mintákat.
Kezelésváltásról döntöttek Rubint Réka orvosai, miután a fitneszlady primer danagata megnőtt 8 milliméterről 1 centiméterre.
Újfajta infúziós kezelést adnak neki, mivel nem járt a várt eredménnyel a legutóbbi, minden eddiginél erősebb intravénás kemoterápia. Orvosai olyan hatóanyagot adnak ismét Rubint Rékának, amely korábban már bizonyítottan hatott az esetében. Azzal együtt azonban, hogy kezelést váltanak, a család az Egyesült Államokba is küldött elemzésre vérmintát és friss májbiopsziát, hogy fény derüljön rá, képződött-e újabb áttét a fitneszedzőnél – tudatta az RTL.hu .
Schobert Norbi a napokban elmondta, hogy tulajdonképpen nem volt hatásos a „szőnyegbombázás szerű” intravénás kemoterápia a párjánál.
„Nem lehet kijelenteni, hogy nem használt. Inkább azt mondanám, hogy mivel az alap, a primer daganat mérete egy picit nagyobb lett. Ez persze lehet mérési hiba is. De 1 centiméter lett a korábbi 8 miliméter helyett” – pontosított Rubint Réka.
A fitneszlady orvosa a korábban hatásosnak bizonyult, mTOR-gátlót tartalmazó infúziós kezelésre való visszatérést javasolta.
„A májamat most vizsgáljuk több szempontból is. Amerikába már kiküldték a véremet, és ott nézik meg, hogy a rendszerben van-e daganat. Illetve tesznek esetleges javaslatot a kezelés kiegészítésére”- mondta el Rubint Réka.
Elárulta, hogy más szakvéleményt is szeretnének kapni, amire most van lehetőségük.
„Itthon mindent megkapok, tényleg fantasztikus ellátást. De ha az ember szeretne más frontról is még szakvéleményt, utánkövetést kérni, az pénzbe kerül. Erre nem volt pénzünk négy évvel ezelőtt, mert ugye ellopták az összes pénzünket a csodálatos kollégáink. Most viszont van annyi, hogy bizonyos vizsgálatokat meg tudunk engedni magunknak” – tette hozzá a fitneszlady.
Rubint Réka elmondta azt is, hogy a tüdejéből a korábbi áttéteket már eltávolították.
A jelenlegi infúziós kezelésnek – amely most kezdődött el – nyálkahártya-érintettség is lehet a mellékhatása, a Schobert család azonban bízik benne, hogy hatékony lesz a terápia – tudatta az RTL.hu.
Rubint Réka először idén áprilisban vallott arról, hogy immár 4. éve küzd daganatos betegséggel. Egy igen ritka rákfajtában, lágyrészszarkómában szenved. A TV2 Napló című műsorában a parókáját is levette.
A fitneszlady több alkalommal kiemelte, hogy nem betegségként tekint a rákra, hanem megoldandó feladatként. Igyekszik nagyon odafigyelni a mentális egyensúlyára is.
Egyebek mellett sokat segített neki egy meditációs tanár is – az ötletet pedig Sebestyén Balázstól kapta.
Rubint Réka hátát és bordáit szétvágták volna – nemet mondott a drasztikus műtétre a fitneszlady