← Vissza

news.bsdnet.hu

Újabb fordulat a magyar fagylaltpiacon, Tatabányára figyel az ország

Promotions 2026-06-12 08:19
Sokkolta a követőket az ízpárosítás. Manapság úgy tűnik, teljesen eltűntek a határok az édességiparban, ha a meghökkentő kísérletezésről és az extrém ízpárosításokról van szó. A fogyasztók ingerküszöbe egyre magasabb, a gyártók és a kézműves műhelyek pedig folyamatosan versenyeznek azért, hogy valami egészen megdöbbentővel robbantsák ki a vásárlókat a megszokásból. Nagyüzemi téren jó példa erre a nemrég debütált szotyis Túró Rudi, amely alaposan megosztotta a közönséget, de a hazai fagyisok még náluk is sokkal bátrabbak. A közelmúltban nagy port kavart mézes-hangyás fagylalt után idén nyáron még merészebb vizekre eveznek a cukrászok, bebizonyítva, hogy a zöldségek és a gyümölcsök fúziójában még rengeteg kiaknázatlan lehetőség rejlik. Olvass tovább... Olvass tovább... A gasztronómia legújabb gyöngyszeme a napokban tűnt fel a közösségi médiában, ahol természetesen azonnal beindította a kommentlavinát. A tatabányai Roberto Cukrászda egy nem mindennapi , sóskás-banán fagyival rukkolt elő - a tulajdonos a bejegyzésében nyíltan elismerte, hogy elsőre felettébb érdekesnek tűnt a párosítás, de a gyakorlatban meglepően jól működik a dolog. A technológia pofonegyszerű, mégis zseniális: a sóskát cukorral főzte be, majd az így kapott pikáns krémet keverte hozzá a selymes banánalaphoz. Az alkotó úgy indult neki a kísérletnek, hogy ha nem lesz jó, ki sem rakja a pultba, ám a végeredményt látva ő maga is pozitívan csalódott. Olvass tovább... Olvass tovább... A nem mindennapi zöld fagyicsoda valóságos kommentháborút robbantott ki a közösségi oldalon, ahol a felhasználók azonnal egymásnak estek. A hagyományos ízek kedvelői és a szkeptikusok teljes mértékben elutasították az újítást: sokan vizuálisan kifejezetten taszítónak és gyomorforgatónak találták a látványt, másoknak traumatikus fiatalkori tivornyák és másnaposságok utóhatásait idézte fel a kép, és olyanok is akadtak, akik szerint a bevált klasszikusok helyett felesleges ilyen ehetetlennek tűnő dolgokat erőltetni. Ezzel szemben a nyitottabb gasztro-kalandorok és a hely törzsvendégei azonnal a cukrászda védelmére siettek, kiemelve, hogy senkit sem kényszerítenek a kóstolásra, és a sóska alapból is kiváló alapanyag. Maga a tulajdonos is beszállt a vitába, higgadtan számonkérve a legnyersebb bírálókat, ami után a támogatók már-már minősíthetetlen stílusú, rendkívül durva személyeskedésig és sértésekig fajuló sárdobálásban védték meg a cukrász kulináris bátorságát. Íme a sóskás-banános fagyi:
Eredeti cikk megtekintése →