Norris a monacói mélypont után Barcelonában vár visszaigazolást
F1világ
2026-06-12 08:30
Norris a monacói versenyhétvége után beszélt arról, hogy reméli, sikerül fordulatot elérniük a teljesítmény terén . A brit pilóta számára a hercegségbeli hétvége különösen fájdalmasan alakult, hiszen a McLaren már egy körön sem tudta tartani a lépést az élmezőnnyel, a versenyen pedig Norris erőforrás-problémák miatt kénytelen volt feladni a futamot.
A címvédő csapatbajnok istálló végül Oscar Piastri negyedik helyével mentett pontokat egy kaotikus versenyen, amely egyben a McLaren 1000. nagydíja is volt . Norris azonban abban bízik, hogy Barcelonában ismét erősebb arcát mutathatja a csapat.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Amikor arról kérdezték, sikerült-e megtalálniuk a monacói problémák gyökerét, Norris így felelt: „Optimistának kell lennünk. Természetesen összességében egyszerűen nem volt jó hétvégénk. Oscar eredménye végül nem lett olyan rossz, de a tempó szempontjából nehéz hétvége volt, számomra pedig a megbízhatóság miatt is.”
HIRDETÉS
„Nyilvánvalóan nagyon fájdalmas volt, hogy nem fejeztem be a versenyt. Az egész csapat, a HPP és a McLaren is mindent megtett, hogy megértse a dolgokat, kijavítsa őket, és megpróbálja biztosítani, hogy ez ne történjen meg újra, de néha ez is a versenyzés része. Fejet lehajtani.”
„Optimistább vagyok erre a hétvégére, mint korábban voltam. Monacóval kapcsolatban egyszerűen nem voltam a legoptimistább, és ez be is igazolódott. Örülök, hogy visszatérhetek ide, és megpróbálhatjuk megmutatni annak a tempónak a jeleit, amelyet Montrealban és Miamiban is láttunk.”
A McLaren a 4. és 5. fordulóban látszólag közelebb került az élen álló Mercedeshez: Norris és Piastri a sprintfutamon és a Miami Nagydíjon is a top 3-ban zárt, majd a brit versenyző a kanadai sprinten megszerezte a második helyet — ez volt az utolsó alkalom, amikor pontot szerzett.
Azóta a csapat teljesítményben és megbízhatóságban is visszaesést tapasztalt, Norris pedig a Kanadai Nagydíjat is feladta. Éppen ezért különösen fontos számára, hogy a McLaren visszatérjen ahhoz a formához, amelyet korábban már megtalált.
HIRDETÉS
„Azt gondolom, ez egy olyan hétvége lesz, amely adhat nekünk némi megnyugtatást és önbizalmat” — tette hozzá Norris. „Szerintem túl szigorúak vagyunk magunkkal, mert Monaco ennyire rossz volt. Nem is csak gyenge teljesítmény volt, hanem sokkoló teljesítmény. Montreal nem volt rossz hétvége. Miami pedig egészen nagyszerű hétvége volt.”
Russell sima hétvégére vágyik Barcelonában: „Nem kérek szerencsét, csak normalitást”
„Mindössze három héttel ezelőtt nagyon boldogok voltunk. Monaco nagyon fájt nekünk, különösen azért, mert tavaly nyertünk ott, így nehéz érzés volt a tavalyi évből ide eljutni. Azt gondolom, továbbra is bízunk abban, hogy itt visszatérhetünk egy erős teljesítményhez.”
HIRDETÉS
„Ez jó lesz számunkra az év hátralévő részére, és az egész csapat önbizalma szempontjából is, ha tudjuk, hogy újra harcolhatunk a dobogókért, és remélhetőleg nem túl sokára ismét a győzelmekért is.”
Piastri a monacói erős eredmény ellenére elismerte, hogy a McLaren tempója valójában nem érdemelt negyedik helyet, és elsősorban az előttük haladók kieséseit, illetve büntetéseit kihasználva tudtak pozíciókat nyerni.
Miután a versenynaptár egyik leginkább különutas helyszíne már mögöttük van, Piastri szintén gördülékenyebb hétvégére számít a Circuit de Barcelona-Catalunyán, amely hagyományosabb vonalvezetése miatt jó teljesítménymérőnek számít.
Az eddigi szezonjukra visszatekintve az ausztrál így fogalmazott: „Egészen biztosan hullámzó volt, ez nem kérdés. Monaco nyilván nehéz volt a múlt héten. Persze az én oldalamon még így is sikerült egy meglehetősen elfogadható eredményt mentenünk, de egyértelműen nem voltunk elég gyorsak ahhoz, hogy akár azért a pozícióért harcoljunk, amelyben végül célba értünk.”
„Remélhetőleg ebből előre tudunk lépni. Még Kanada sem volt rossz vasárnapig, szóval remélhetőleg tanultunk néhány dolgot azokról a körülményekről, amelyek között vagyunk, bizonyos kanyartípusokról, és bízom benne, hogy ez pályaspecifikus volt.”
„Ezt a hétvégén megtudjuk, úgyhogy jó teszt lesz itt, egy normálisabb pályán, hogy lássuk, ki hol áll.”